Zahraničí

Florida nařídila evakuaci. Bouře Eta ohrožuje už dříve zaplavená města

Americká Florida nařídila evakuaci poté, co v neděli udeřila na její pobřeží bouře Eta. Ta za sebou v Mexiku nechala desítky mrtvých a stovky nezvěstných.

Florida v neděli uzavřela pláže, testovací místa na covid-19 a veřejnou dopravu. Stát na jihovýchodním pobřeží USA se rozhodl také evakuovat část občanů. Obavu tvoří bouře Eta, která v neděli zasáhla už tak zaplavená města, informuje agentura AP.

Bouře zasáhla v neděli pozdě večer ostrov Lower Matecumbe Key. Svou silou sice nedosahuje síly hurikánu, ale její pomalá rychlost a mohutné deště představují hrozbu pro jižní oblast státu, která minulý měsíc zažila enormní výskyt srážek.

Související obsah

"V některých oblastech nestačíme vodu odčerpávat. Přichází moc rychle,“ uvedl policejní prezident Dade Jose Diaz.

Bouře Eta v úterý udeřila na severovýchodním pobřeží Nikaraguy. Kromě hmotných škod si bouře vyžádala také nejméně tři mrtvé. Jednou z obětí je dvanáctiletá dívka z Hondurasu, která v San Pedro Sula zemřela při sesuvu půdy. Několik desítek tisíc lidí skončilo v útulcích.

Ameriku sužuje bouře Eta, způsobuje rozsáhlé záplavy a sesuvy půdy. Podívejte se na reportáž televize Nova:


 

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru trajektu na Filipínách zahynulo nejméně 7 lidí

Nejméně sedm lidí přišlo o život při pondělním požáru trajektu Mercraft 2 na Filipínách, který převážel 124 lidí včetně posádky z ostrova Polillo do Realu v provincii Quezon, informuje agentura AFP. Fotografie sdílené pobřežní stráží ukazovaly, jak se z lodi zachvácené požárem. Doposud bylo zachráněno na 120 lidí, po zbytku pasažérů pátrá pobřežní stráž. K neštěstí došlo asi 7 kilometrů od přístavu.

Píše se na Deník.cz