Zahraničí

Vědci našli u netopýrů nový virus. Vyzkouší, zda je nebezpečný pro lidi

Vědci našli u netopýrů nový virus. Vyzkouší, zda je nebezpečný pro lidi
Zdroj: isifa.com

Vědci v japonských jeskyních objevili u netopýrů nový druh viru. Ten je nápadně podobný tomu, který způsobuje onemocnění covid-19.

Skupina vědců podrobně zkoumala gen viru nalézající se v trusu malých netopýrů, kteří žijí v jeskyních v Japonsku. Následné testy potvrdily, že gen je z 81,5 procent shodný s koronavirem covid-19. Není s ním ale totožný. 
 

Vědci tvrdí, že nově objevený virus zatím nemá schopnost infikovat člověka. Zapotřebí jsou každopádně ale další testy, které toto tvrzení stoprocentně potvrdí, uvedl portál 112.

Související obsah

"Předpokládá se, že nebezpečný je pouze malý počet koronavirů, ale nemůžeme popřít možnost, že v Japonsku existují typy, které jsou pro člověka infekční,“ vysvětlil docent Shin Murakami.

Dosud bylo zjištěno, že covid-19 je virus, který je podobný více než 95 procentům virů čínských netopýrů.

Vědci poprvé dokázali získat DNA z komára uvízlého v pryskyřici. Podívejte se na reportáž televize Nova:


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Auto v Praze srazilo dva chodce. Jsou vážně zranění

Vážná nehoda se stala v sobotu v noci v pražských Holešovicích. Auto tam srazilo dva chodce. "40letý muž utrpěl velmi vážný úraz hlavy a mnohačetná poranění. Po resuscitaci jsme ho převezli do motolské nemocnice. 39letý muž utrpěl úraz nohou a hlavy. Při vědomí jsme ho transportovali do vinohradské nemocnice," informovali na twitteru záchranáři. Policisté nyní zjišťují, co se přesně stalo, a zda dvojice přecházela přes přechod. "Alkohol u řidiče osobního auta byl negativní," sdělila policie.

Píše se na Deník.cz