Domácí

V Ostravě otevřeli obchod bez obsluhy. Lidé platí do kasičky

Přelomový obchod funguje v jednom ostravském nákupním středisku. Lidé si tam mohou nakoupit bez toho, aby potkali s prodavači. Nejedná se přitom o prodejní automat.

Obchod nabízí výhradně roušky. Jeho majitelka Danuše Mihulová přišla na způsob, jak vlastnoručně šité ústenky dostat  k zákazníkům.


Dohodla se s nákupním centrem a otevřela samoobslužný obchod. Dohnala ji k tomu stále přetrvávající epidemiologická situace, kvůli které musí být obchody s oblečením uzavřené. "Obchod se momentálně pomalu rozjíždí a prodejnost roušek je v řádu desítek kusů,“ sdělila pro TN.cz Danuše Mihulová.


Obchod funguje na bázi důvěry mezi zákazníkem a prodejcem. Zákazník si vybere roušku, pak vhodí požadovanou částku do malého otvoru, který je vyvrtany ve stolku. Uvnitř se nachází kasička s penězi. Jelikož je otvor poměrně úzký, cizí člověk se do kasičky jen tak nedostane.


Prodejna má stanovený pevný ceník. Za pánskou a dámskou roušku zaplatíte 120 korun, dětská stojí stokorunu. A lidé v drtivé většině přesnou částku za roušku zaplatí. "Jen jednou se mi stalo, že někdo hodil méně, než je požadovaná cena,“ řekla Mihulová.

Související obsah


Majitelka doala, že lidé nekradou. Za celý týden ji totiž nezmizela jediná rouška. A obchod si chválí i vedení samotné obchodní centrum, kde sídlí. "Lidé to kvitují a o roušky je zájem. Jsme z toho mile překvapeni," řekla pro TN.cz manažerka OC Laso Olga Kvapilová.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Policie zatkla bývalého lídra katalánských separatistů Carlese Puigdemonta

Italská policie zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Zítra soud rozhodne, jestli ho vydá Španělsku, nebo propustí. Ve Španělsku čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz