Koronavirus

Rok s koronavirem: Pacient nula se objevil loni 17. listopadu

Rok s koronavirem: Pacient nula se objevil loni 17. listopadu
Zdroj: Profimedia

V úterý 17. listopadu je to přesně rok od chvíle, kdy se v čínském městě Wu-chan objevil první nakažený koronavirem. Od začátku pandemie se na světě nakazilo už více než 55 milionů lidí.

Takzvaným pacientem číslo nula měl být 55letý muž z čínské provincie Hubei. Právě jeho případ se podle South China Morning Post datuje k 17. listopadu 2019. To, že se jedná o nový druh viru, si čínští lékaři uvědomili ale až ke konci prosince.

Ve světě se od začátku pandemie nakazilo covidem-19 už více než 55 milionů lidí. Nejhůře jsou na tom v současné chvíli Spojené státy americké, které hlásí 11 milionů nakažených. Celkově ve světě s koronavirem zemřelo už přes 1,3 milionu lidí.

Související obsah

V Česku s nemocí zemřelo celkem 6416 lidí, v pondělí přibylo 85 obětí. Počet aktivních aktivních případů přesahuje 117 tisíc. Celkem se v Česku nakazilo přes 465 tisíc lidí. Více než 341 tisíc lidí se z nemoci uzdravilo.

V pondělí představila americká firma Moderna novou vakcínu proti koronaviru, která slibuje až 95procentní úspěšnost. Do Evropy, kde je epidemická situace stále vážná, by se vakcína mohla dostat na začátku příštího roku.

Související obsah

Po celé Evropě se i nadále přijímají přísná opatření. Kancléřka Angela Merkelová svolala v pondělí jednání s lídry dalších 16 evropských zemí o účinnosti dosavadních restrikcí.

Wuhan po karanténě zazářil. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz