Zahraničí

Trump stále nechce uznat volby. V projevu opět napadl jejich výsledky

Donald Trump v pátek poskytl první tiskovou konferenci v Bílém domě od prezidentských voleb. Znovu napadl jejich výsledky a zopakoval, že vítězem je on. Vinu za svou prohru opět svalil na velká média, technologické firmy a tentokrát přidal ještě farmaceutické společnosti.

Od prezidentských voleb nedal Donald Trump na žádné tiskové konferenci novinářům prostor pro otázky a ta páteční nebyla výjimkou. S prohrou se stále nechce smířit a výsledky voleb zpochybňuje.


"Velké farmaceutické firmy daly miliony dolarů na kampaň proti mě a já stejně vyhrál. Ale to se ukáže. Téměř 74 milionu hlasů,“ řekl americký prezident Donald Trump.

Související obsah


Soud ve Wisconsinu zamítl jeho už třetí žádost o vyřazení zpožděných lístků. Porážku se Trump snaží zvrátit i v Michiganu. Sešel se se dvěma tamními zákonodárci, kteří ale oznámili, že jim neposkytl dostatečné důkazy ke změně výsledku voleb.


Neúspěšný byl Trump se stížností v Georgii, kde si nechal hlasy přepočítat. Vítězství Joe Bidena potvrdil státní tajemník.


"Jsem vášnivý konzervativec a, jak jsem řekl v minulosti, i pyšný příznivec Donalda Trumpa. Stejně jako ostatní republikáni jsem zklamaný, že náš kandidát v Georgii nevyhrál. Mé moto je, že čísla nelžou. Jako státní tajemník věřím, že čísla, která jsme dnes předložili jsou správná,“ uvedl tajemník Brad Raffensperger.

Související obsah


Za necelý měsíc bude o příštím prezidentovi rozhodovat sbor volitelů. Ti se sice nemusí výsledkem voleb řídit, ale Joe Biden má převahu 74 volitelů, a tak se jeho vítězství zřejmě potvrdí. Sociální síť Twitter oznámila, že předá Joe Bidenovi přístupové údaje ke všem účtům prezidenta Spojených států. A to i pokud Donald Trump zvolení svého oponenta neuzná.

Anežka Pichrtová, jh, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz