Domácí

Auto vjelo na přejezd, narazil do něj vlak. Při nehodě se těžce zranilo dítě

Auto vjelo na přejezd, narazil do něj vlak. Při nehodě se těžce zranilo dítě
Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje

V sobotu odpoledne se na Frýdecko-Místecku stala vážná dopravní nehoda, při které se těžce zranili dva lidé, včetně dítěte. Řidič auta vjel na železniční přejezd zrovna ve chvíli, kdy se k němu blížil vlak. Srážka byla nevyhnutelná.

Nehoda se stala před třetí hodinou odpolední v Horních Tošanovicích. "Řidič zřejmě nerespektoval dopravní značení a vjel na nechráněný železniční přejezd v době, když zde projížděl osobní vlak," uvedla policejní mluvčí Pavla Jiroušková.

Strojvedoucí neměl šanci vlak za tak krátkou dobu zastavit, došlo proto ke srážce, při které se vážně zranil jak 44letý šofér, tak jeho nezletilá spolujezdkyně.

Muž zůstal v autě zaklíněný, hasiči ho proto museli z trosek vyprostit. To se jim podařilo až po 50 minutách, zásah byl velmi náročný. "Hasiči museli během vyprošťování dokonce odsunout vlakovou soupravu. Na vyproštění se podílely všechny přítomné jednotky," prozradil mluvčí hasičů Lukáš Popp.

Související obsah

Do nemocnice ho pak transportoval záchranářský vrtulník. Na urgenntím příjmu skončila i těžce zraněná dívka, která byla v době příjezdu hasičů na rozdíl mimo auto.

"Ve vlaku cestovalo osm lidí, k jejich zranění nedošlo. Okolnosti nehody prověřují kriminalisté spolu s dopravními policisty," upřesnila Jiroušková.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz