Domácí

Vánoční strom už stojí v centru Prahy, rozsvítí ho kvůli epidemii tajně

Zhruba 35letý smrk ztepilý ze středních Čech, vybraný jako vánoční strom pro Prahu, dorazil v noci na úterý na Staroměstské náměstí. Jeho zdobení potrvá čtyři dny, letos kvůli epidemii koronaviru radnice předem nezveřejní, kdy bude rozsvícen.

Tahač specializované firmy přivezl 15,5 metrů dlouhý strom po půl druhé.

Cesta z Modletic, kde po pokácení a cestě z rodné obce Kamenný Přívoz čekal na dopravu do metropole, se obešla bez komplikací.

Zaměstnanci firmy krásně rostlý smrk pomocí jeřábu vztyčili a za necelou hodinu už stál v připraveném otvoru. Poté ho ukotvili třemi ocelovými lany k závažím.

Zdobení stromu laděné do národních barev začne v úterý ráno a potrvá čtyři dny. Bude na něm šest kilometrů světelných řetězů, tři stovky koulí a na 40 hvězd.

Související obsah

Slavnostní rozsvícení je plánováno na první adventní víkend. Čas však nebude zveřejněn kvůli epidemii koronaviru, aby se na náměstí neshlukovali diváci.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Zatčený katalánský expremiér Puigdemont opustil vězení

Italská policie v pátek zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Po několikahodinovém zadržení byl však propuštěn. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Italský soud bude nyní rozhodovat, zda jej vydá do Španělska. Tam čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Píše se na Deník.cz