Koronavirus

Jedna tabulka vládě nestačí! Blatný vymýšlí tabulky "nižší úrovně"

Jedna tabulka vládě nestačí! Blatný vymýšlí tabulky "nižší úrovně"

Systém PES čekají další změny. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) oznámil, že vznikne několik "tabulek nižší úrovně." Podtabulky by měly nastavit konkrétní pravidla pro jednotlivé obory.

Ministerstvo zdravotnictví oznámilo, že vytváří několik tabulek nižší úrovně. Týkat se budou školství, kultury, sportu a oblasti podnikání. Hlavní tabulka PES se podle Blatného nezmění.

"Hlavní tabulka PES se nemění. Jde o obdobný systém jako u zákona a prováděcí vyhlášky. I hlavní tabulka potřebuje svou „prováděcí vyhlášku“, která řekne, jakým způsobem dosáhnout daných opatření," vysvětlil ministr.

"To, co je dáno hlavní tabulkou PES, měnit nechceme. Pouze nastavujeme konkrétní pravidla pro jednotlivé obory," dodal Blatný.

Tabulka pro školství již byla zveřejněna minulý týden. Představil ji ministr školství Robert Plaga (za ANO).

Zdroj: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR

O tabulce pro sport mluvil v úterý předseda Národní sportovní agentury Milan Hnilička. "Dokončujeme přípravu PES - Sport, který bude srozumitelně komunikovat aktuální opatření a podmínky sportování pro děti, amatéry a veřejnost. Pokud nenastane změna, měl by se projednávat na nedělním vládním zasedání," uvedl Hnilička. Zveřejněna by měla být okamžitě.

Není to první změna v systému PES. Ministr Blatný jen před pár dny oznámil zdvojení systému. Podívejte se na reportáž TV Nova: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Kanada plánuje zakázat Putinovi a dalším členům ruské vlády vstup do země

Kanadský senát v úterý navrhl změnu zákona o přistěhovalectví a ochraně uprchlíků (IRPA), který by umožnil zakázat vstup všem osobám podléhajícím kanadským sankcím i jejich rodinným příslušníkům. "Zákaz vstupu blízkých spolupracovníků a klíčových stoupenců Putinova režimu, včetně těch, kteří jsou zodpovědní za tuto nevyprovokovanou agresi, je jedním z mnoha způsobů, jak činíme Rusko odpovědným za jeho zločiny," uvedl podle Reuters v prohlášení kanadský ministr veřejné bezpečnosti Marco Mendicino.

Píše se na Deník.cz