Domácí

Obchodní řetězec vyplatí bonus zaměstnancům, v prosinci si polepší o tisíce

Obchodní řetězec vyplatí bonus zaměstnancům, v prosinci si polepší o tisíce
Zdroj: TN.cz/Jakub Deml

Další obchodní řetězec ocenil své zaměstnance a chystá speciální bonus. Zaměstnancům vyplatí za prosinec o 3000 více. Těm, které koronavirus ohrožuje nejvíce, umožňuje navíc vzít si v době boje s covidem placené volno.

I obchody Tesco jsou v současné době vystaveny zvýšenému zájmu zákazníků, společnost se proto rozhodla vyplatit svým zaměstnancům speciální bonus jako formu uznání a poděkování.

"Kolegové věnují maximální úsilí tomu, aby naše obchody byly každý den skvěle zásobené, a zároveň dělají maximum pro to, aby Tesco bylo i nadále bezpečné místo pro nakupování a práci. Jako zvláštní poděkování každému kolegovi pracujícímu v některém z našich obchodů nebo distribučním centru vyplatíme za prosinec speciální bonus. Bude ve stejné výši 3000 korun a za stejných podmínek, jako tomu bylo v březnu a dubnu tohoto roku," vysvětluje Patrik Dojčinovič, výkonný ředitel Tesco pro ČR.

Další výhodou je placené volno, které společnost poskytuje zaměstnancům z nejzranitelnějších skupin, jako jsou zaměstnanci starší 65 let, těhotné ženy a zaměstnanci se sníženou imunitou.

Související obsah

"Těmto skupinám nabízíme možnost vzít si placené volno. Do této rizikové skupiny patří přes 200 lidí,“ dodal Dojčinovič.

Na složitou situaci, která panuje v obchodech, reagovaly i další řetězce. Penny Market rozdělí zaměstnancům 50 milionů korun. Do konce roku bude všem zaměstnancům navýšena hodinová mzda o 10 %.

Vedení Kauflandu, aby mimořádně odměnilo zaměstnance, vyčlenilo 55 milionů korun. O mimořádném bonusu informoval obchodní řetězec na konci října.

Odměny dostanou i zaměstnanci Globusu. Jejich výše se bude lišit podle regionu a konkrétní prodejny. Také Albert přichystal mimořádné odměny. Více se dočtete ZDE.

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz