Domácí

Prezident chce nové informace o covidu. Do Lán míří Blatný i Prymula

Prezident Miloš Zeman se v sobotu setkal s ministrem zdravotnictví Janem Blatným (za ANO) a poradcem premiéra Romanem Prymulou. Společně s expertním týmem řešili současnou koronavirovou situaci, ale i jiná zdravotnická témata.

"Chceme postupovat tak, abychom mohli rozvolňovat, až to bude bezpečné. Shodli jsme se na tom, že postup musí být systematický a systémový," oznámil po jednání Blatný.

Zopakoval, že finální rozhodnutí, jestli se budou opatření brzy zmírňovat nebo ne, padne na nedělní schůzi vlády. "Budeme rozhodovat na základě dat k nedělnímu ránu," uvedl Blatný, který zároveň přiblížil postoj prezidenta. Podle Zemana je prý třeba postupovat zodpovědně bez ohledu na konkrétní kroky či data v kalendáři.

Ministr připustil, že opatření sice jsou možná nepopulární, ale není podle něj možné, aby je dodržoval jen někdo. "Pokud většina lidí nařízení respektuje, není morální, slušné ani akceptovatelné, aby to někdo nedělal," vzkázal ministr s odkazem mimo jiné na noční nelegální párty v centru Prahy. 

Související obsah

Schůzka na zámku v Lánech se uskutečnila v sobotu dopoledne. Skončila až odpoledne, Prymula s Blatným před novináře předstoupili v 15:30.

  

Miloš Zeman kvůli koronaviru v Česku vystoupil veřejně několikrát. V říjnu Čechům vzkázal, aby nosili roušky a chránili tak nejen sebe, ale i všechny kolem. Tehdy také uvedl, že plně podporuje opatření vlády, i když mohla být někdy lépe komunikována.

Prezident s předními politickými představiteli řeší řadu důležitých celostátních témat. V dubnu se například kvůli koronavirové situaci sešel s premiérem Andrejem Babišem (ANO), pravidelně také jednají o státním rozpočet.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz