Zahraničí

Rakouská ministryně odmítla uzavření skiareálů: "Každý se musí rozhodnout sám!"

Rakouská ministryně odmítla uzavření skiareálů: "Každý se musí rozhodnout sám!"
Zdroj: Profimedia/Franz Perc

Rakouská ministryně turistiky Elisabeth Köstingerová v úterý oznámila, že je zásadně proti tomu, aby se přes vánoční svátky v zemi uzavřely lyžařské areály, jak navrhuje Německo a Itálie. Podle Köstingerové se každá země musí rozhodnout sama.

Elisabeth Köstingerová v rozhovoru pro Bayern 2-radioWelt řekla, že nedovolí žádné jiné zemi, aby nakazovala Rakousku, kdy má zavřít své služby. Podle ministryně v současné době každá země bojuje sama za sebe a snaží se co nejvíce snížit počet nakažených.

"Nikdy bychom nenavrhovali, aby se školy nebo kadeřnictví zavíraly například v Německu. Každá země se musí rozhodnout sama,“ uvedla Köstingerová.

Související obsah


Německo už oznámilo, že ponechá lyžařské areály uzavřené do konce letošního roku. Německá kancléřka Angela Merkelová se minulý týden nechala slyšet, že by si to samé přála i od ostatních evropských zemí, informuje BR24.

"Rakousko se momentálně nachází ve velmi přísném lockdownu, ale samozřejmě plánujeme opatrné změny,“ dodala Köstingerová.

Související obsah

Lockdown končí v Rakousku 7. prosince. Jak to bude v zemi vypadat nadále se ale stále neví. Rakouská vláda se má už ve středu sejít k projednání případných plánů rozvolňování.

Provozovatelé lyžařských středisek se připravují na sezonu. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Objevilo se další ohnisko ptačí chřipky

Českem se dál šíří ptačí chřipka. Páté letošní ohnisko se nachází v Pardubickém kraji, konkrétně na kachní farmě v obci Lipoltice poblíž Přelouče. Společnost PERENA nahlásila postupný úhyn 380 kusů z celkem 3 500 chovaných kachen, uvedla v neděli Státní veterinární správa ČR. Vyšetření potvrdilo, že se jedná o ptačí chřipku typu H5N1, tedy o variantu potenciálně přenosnou na člověka. Veterináři zbývající drůbež nechají utratit.

Píše se na Deník.cz