Domácí

Veterán vrátil Zemanovi pamětní list. Jeho chování označil za vlastizrádné

Veterán vrátil Zemanovi pamětní list. Jeho chování označil za vlastizrádné
Zdroj: Kancelář prezidenta republiky

Válečný veterán Tomáš Lom, který za druhé světové války létal u československé perutě RAF, vrátil prezidentu Miloši Zemanovi pamětní list. V dopise, který mu zaslal, označil chování prezidenta za vlastizrádné.

96letý veterán Tomáš Lom se rozhodl vrátit pamětní list, který mu prezident poslal letos na jaře. Tomáš Lom to udělal podle svých slov hlavně proto, že se mu nelíbí chování prezidenta Zemana. Veterán na svém facebooku také zveřejnil dopis, který Zemanovi zaslal.


"Domnívám se, že vzhledem k Vašim stále zjevnějším aktivitám, jež se mi jeví jako vlastizrádné ve prospěch systémových protivníků České republiky, je protimyslné, abyste právě Vy rozesílal Pamětní listy k výročí osvobození Československa lidem, kteří za něj nasazovali život. Proto jej ani já nemohu přijmout,“ napsal Lom v dopise.

Související obsah

"Pamětní list je vyjádřením úcty prezidenta republiky veteránům. Pan Lom panu prezidentovi křivdí," řekl pro TN.cz mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.


Tomáš Lom, rozený Löwenstein, se narodil v roce 1924 do židovské rodiny očního lékaře Arnolda Löwensteina a jeho ženy Elfrídy Brillové. Rodina před nástupem německé okupace emigrovala do Anglie. Tam dostudoval a složil maturitní zkoušku.

Vera jsem koupil potovn znmku A a List vrtil.

Zveejnil(a) Tom Lom dne ter 8. prosince 2020


V roce 1942 vstoupil do armády a v roce 1944 absolvoval výcvik radiooperátorů a palubních střelců. Poté nastoupil službu u 311. československé perutě RAF v posádce kapitána Hořejšího a později byl převelen k 111. OTU Nassau na Bahamských ostrovech. Po válce se Tomáš Lom vrátil do Prahy, kde vystudoval Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy.

Zeman, Blatný a Prymula se setkali Lánech, řešili současnou situaci. Podívejte se na reportáž televize Nova:


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Z Benziny se stane Orlen

Po více než 60 letech mění název nejrozsáhlejší síť čerpacích stanic Benzina. Polský vlastník ji přejmenuje na Orlen. Čerpací stanice se již od ledna jmenovaly Benzina Orlen, Benzina teď z názvu vymizí úplně. Pod novým názvem se objeví prvních několik stanic v prosinci. Změna názvu se bude týkat rovněž čerpacích stanic Benziny na Slovensku.

Píše se na Deník.cz