Koronavirus

Tchajwanec na osm sekund porušil karanténu, dostal pokutu 76 tisíc

Tchajwanec na osm sekund porušil karanténu, dostal pokutu 76 tisíc
Zdroj: Profimedia

Porušení karantény se nevyplatilo muži muži z Tchaj-wanu. Hotelový pokoj sice opustil na pouhých osm vteřin, zachytily ho ale bezpečnostní kamery. A protože si to personál nenechal pro sebe, musí zaplatit vysokou pokutu. Ostrovní stát patří ve zvládání koronavirové pandemie mezi nejlepší na světě.

Muž, který na Tchaj-wan odešel z Filipín kvůli práci, tráví karanténu v jednom z hotelů ve druhém největším městě Kao-siung. Její porušení se mu tvrdě nevylatilo.

Na pouhých osm sekund odešel z pokoje na chodbu po pěti dnech, aby něco předal svému kamarádovi, který byl zavřený v sousedním pokoji. Jak uvedl portál Business Today, jeho rychlou vycházku viděli na kamerách zaměstnanci hotelu. 

Ti také zalarmovali hygienu, od které dostal muž pokutu 100 tisíc tchajwanských dolarů (v přepočtu přes 76 tisíc korun). Úřad může za porušení karantény vymáhat až milion tchajwanských dolarů, v přepočtu více než 760 tisíc korun. Hříšníka naopak potrestal nejnižší možnou částkou.Související obsah

Tchaj-wan patří ve zvládání pandemie covidu-19 mezi světové premianty. Podle dat americké Univerzity Johnse Hopkinse se tam od jejího vypuknutí nakazilo pouze 716 lidí a v souvislosti s koronavirem jich zemřelo sedm.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Fiala navrhne Michala Koudelku na šéfa BIS

Premiér Petr Fiala (ODS) navrhne Michala Koudelku na šéfa Bezpečnostně informační služby. Sněmovní bezpečnostní výbor návrh projedná 3. února. Koudelka zastával funkci ředitele BIS už v letech 2016 – 2021.

Krátká zpráva

Joe Biden vulgárně zareagoval na reportéra, pak mu volal s omluvou

Americký prezident Joe Biden v pondělí vulgárně zareagoval na otázku reportéra Fox News. Novinář Peter Doocy se zeptal: "Myslíte si, že inflace je před volbami politickou přítěží?" Biden odpověděl a následně dodal: "Pitomý zku*vysyn." Nadávku, která neměla být veřejná, ale zachytily mikrofony. Biden později novináři zavolal, aby se mu omluvil.

Krátká zpráva

Hackeři zaútočili na běloruské železnice, požadují propuštění politických vězňů

Hackerská skupina Cyber Partisians vyřadila z provozu běloruské železnice. Aktivisté požadují propuštění 50 politických vězňů, které běloruský režim drží za mřížemi a také odchod ruských vojsk ze země. Jde o první hackerský útok, kdy útočník nepožaduje peníze, ale politické kroky.

Píše se na Deník.cz