Koronavirus

Erika porodila dítě. Než si ho mohla pochovat, zemřela na covid-19

Erika porodila dítě. Než si ho mohla pochovat, zemřela na covid-19
Zdroj: Getty Images

Američanka Erika Beccera se nakazila covidem-19 v osmém měsíci těhotenství. Svého syna si však nikdy nestačila pochovat, jelikož s nemocí po porodu zemřela.

Erika přivedla na svět zdravého chlapečka. Protože byla ale pozitivní na covid-19, nemohla se svým synem z bezpečnostních důvodů přijít do styku. O tři týdny později, v pátek, Erika zemřela.

Američanka strávila v listopadu několik dní v nemocnici kvůli problémům s dýcháním, po návratu domů se její stav rapidně zhoršil. Doktoři se proto rozhodli u ženy vyvolat porod.

Související obsah


"Hned poté, co porodila svého syna, ji připojili na přístroje, protože nemohla už vůbec dýchat," řekl její bratr Michael Avilez.


Žena byla jednou z 15 658 obětí covidu-19 za posledních sedm dní v USA. Celkově ve Spojených státech zemřelo s nemocí covid-19 už více než 284 tisíc lidí.

Související obsah

"Erika byla ta nejúžasnější osoba, jakou jsi kdy mohl potkat. Hlavní pro ni bylo štěstí druhých lidí,“ dodal Avilez.

Covid zabíjí i ty, kteří ho nechytili. Bojí se k lékaři, zrušili jim operace. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

FBI překazila vraždu bývalého prezidenta Bushe

Americká FBI zatkla Iráčana žijícího v Ohiu, který plánoval vraždu bývalého prezidenta George W. Bushe, za jehož vlády zahájily USA válku v Iráku. Muž, identifikovaný jako Shihab Ahmed Shihab, si mapoval Bushovu rezidenci v Dallasu a chtěl do Spojených států propašovat čtyři komplice. FBI ho odhalila díky informátorům.

Krátká zpráva

Severní Korea odpálila po odletu Bidena tři balistické rakety

Severokorejský režim odpálil nejméně tři balistické rakety, které dopadly do moře směrem k Japonsku. Stalo se tak jen pár hodin poté, co z návštěvy jihovýchodní Asie odletěl americký prezident Joe Biden. Ten se svým jihokorejským protějškem mimo jiné jednal o případném rozšíření vojenských cvičení k ostrašení severokorejských jaderných hrozeb. Cvičný odpal byl již 17. letošním testem raketových sil diktátora Kim Čong-una.

Píše se na Deník.cz