Zahraničí

Merkelová přednesla emotivní projev. Řekla Němcům, jak se chovat do Vánoc

Německá kancléřka Angela Merkelová vystoupila ve středu před parlamentem, kde měla vášnivý projev. Vyzvala k mnohem přísnějším omezením společenského života. Lidem doporučila, aby zůstali před Vánoci v izolaci a nenakazili tak svoje blízké.

Angela Merkelová požaduje tvrdý lockdown celého Německa! Po Vánocích chce uzavírky všech obchodů vyjma těch, které prodávají potraviny. Také se vyslovila pro delší vánoční prázdniny pro školáky. Kancléřka by dočasně zrušila výuku na školách a děti by podle ní měly přejít na distanční vzdělávání.


„Nejdůležitějším klíčem k úspěšnému boji proti viru je zodpovědné chování každého jednotlivce a ochota spolupracovat,“ řekla Merkelová. Kancléřka také naznačila, že se chce co nejdříve setkat s jednotlivými předsedy spolkových státu a hovořit s nimi o nových omezeních.


Angela Merkelová už po několikáté vyzvala obyvatele, aby před vánočními svátky výrazně omezili své sociální kontakty. Doporučila občanům, aby před návštěvou blízkých v čase Vánoc raději zůstali v izolaci doma a měli tak jistotu, že svou rodinu nenakazí.

Související obsah


Německo do středečního rána oznámilo přes 20 tisíc nových případů nákazy koronavirem během 24 hodin. Také denní statistika úmrtí na covid-19 dosahuje maxima - zemřelo 590 lidí během jediného dne. "Přes pět set úmrtí denně je nepřijatelné," dodala k smutným číslům kancléřka.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch má koronavirus

Šéf resortu zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) má koronavirus. "Z pátku na sobotu mi nebylo dobře, proto jsem si došel preventivně na PCR test. Ten bohužel ukázal, že jsem pozitivní. Nastupuji tak do 14denní izolace. Díky očkování mám mírný průběh a budu pracovat z domova," napsal na twitteru.

Píše se na Deník.cz