Zahraničí

Na pobřeží bylo téměř 300 mrtvých tuleňů! Rusové řeší záhadný úhyn

Na pobřeží bylo téměř 300 mrtvých tuleňů! Rusové řeší záhadný úhyn
Zdroj: Getty Images

V ruském městě Machačkala našli na březích Kaspického moře desítky mrtvých tuleňů kaspických. Druh postupně vymírá kvůli průmyslovému znečišťování vody. Zatím je záhadou, proč najednou uhynulo takové množství ohrožených zvířat.

Rusové vyšetřují tajemný úhyn desítek tuleňů kaspických. Mezi nedělí a čtvrtkem našli zaměstnanci z úřadu pro rybolov 272 mrtvých zvířat.

Nejvíc jich bylo na území města Machačkala, další mrtví tuleni leželi na pobřeží v Derbentu, píše portál Gulf Times. Některé samičky dokonce byly březí. Není vyloučeno, že se najde ještě víc uhynulých zířat, kterým hrozí vyhnutí.

Na místo dorazil i tým expertů z Moskvy, kteří se podílejí na vyšetřování. Podle ruského úřadu pro rybolov může za masivním úhynem stát infekční choroba, která se mezi tuleni v oblasti rozšířila. Jisté to ale není.

Související obsah

Tuleňů kaspických je v Kaspickém moři momentálně asi 70 tisíc. Na začátku 20. století jich tam přitom žilo přes milion. Tak razantní pokles počtu žijících zástupců ohroženého druhu způsobilo dlouholeté průmyslové znečišťování.

Odborníci varovali, že pokud se znečištěním Kaspického moře nezačne Rusko něco dělat, tuleni i další zvířata postupně vyhynou úplně.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Dálnici D7 ve směru na Chomutov zablokovala dopravní nehoda

Dálnici D7 ve směru na Chomutov zablokovala v pátek večer dopravní nehoda dvou osobáků. Komunikace je na 70. km uzavřena.

Píše se na Deník.cz