Domácí

Dům na Znojemsku zachvátil požár. Pes se zachránil, senior přišel o život

Dům na Znojemsku zachvátil požár. Pes se zachránil, senior přišel o život
Zdroj: HZS Jihomoravského kraje

Krátce před půlnocí v Našiměřicích na Znojemsku vypukl požár v tamním rodinném domě. Jeho následky byly tragické - po uhašení hasiči ve vyhořelém domě našli mrtvé lidské tělo.

Pět hasičských jednotek vyrazilo v pátek v noci do Našiměřic na Znojemsku. "Přibližně 30 minut před půlnocí vyslalo operační středisko jednotky k nahlášenému požáru v rodinném domě," upřesnil mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška. 

Podle oznámení se měl z oken domu valit dým a následně i plameny. Uvnitř se měl nacházet 69letý muž se svým psem. Dostat požár pod kontrolu trvalo podle policejního mluvčího Petra Valy zhruba 20 minut. Posléze hasiči nalezli v domě tělo seniora - bez známek života.

"Během hasebních prací přiběhl na místo ze zahrady pes majitele. Hasiči jej předali starostovi obce, který se dostavil na místo," informoval Mikoška.

Související obsah

Požár hasiči uhasili až před 6. hodinou ranní. "Z důvodu silného zakouření nebylo možné provést ohledání. Do toho se hasiči pustili až ráno," sdělil TN.cz policejní mluvčí. Příčina vzniku požáru je tak zatím neznámá. Případem se zabývají i jihomoravští kriminalisté. "Koroner po předběžném ohledání těla nezjistil cizí zavinění," dodal Vala.

"Plameny zničily dvě místnosti staršího přízemního rodinného domu. Podle předběžného odhadu způsobily na starém stavení škodu 50 tisíc korun. Hasebním zásahem se uchránilo 150 tisíc korun," konstatoval Mikoška.

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz