Domácí

Dům na Znojemsku zachvátil požár. Pes se zachránil, senior přišel o život

Dům na Znojemsku zachvátil požár. Pes se zachránil, senior přišel o život
Zdroj: HZS Jihomoravského kraje

Krátce před půlnocí v Našiměřicích na Znojemsku vypukl požár v tamním rodinném domě. Jeho následky byly tragické - po uhašení hasiči ve vyhořelém domě našli mrtvé lidské tělo.

Pět hasičských jednotek vyrazilo v pátek v noci do Našiměřic na Znojemsku. "Přibližně 30 minut před půlnocí vyslalo operační středisko jednotky k nahlášenému požáru v rodinném domě," upřesnil mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška. 

Podle oznámení se měl z oken domu valit dým a následně i plameny. Uvnitř se měl nacházet 69letý muž se svým psem. Dostat požár pod kontrolu trvalo podle policejního mluvčího Petra Valy zhruba 20 minut. Posléze hasiči nalezli v domě tělo seniora - bez známek života.

"Během hasebních prací přiběhl na místo ze zahrady pes majitele. Hasiči jej předali starostovi obce, který se dostavil na místo," informoval Mikoška.

Související obsah

Požár hasiči uhasili až před 6. hodinou ranní. "Z důvodu silného zakouření nebylo možné provést ohledání. Do toho se hasiči pustili až ráno," sdělil TN.cz policejní mluvčí. Příčina vzniku požáru je tak zatím neznámá. Případem se zabývají i jihomoravští kriminalisté. "Koroner po předběžném ohledání těla nezjistil cizí zavinění," dodal Vala.

"Plameny zničily dvě místnosti staršího přízemního rodinného domu. Podle předběžného odhadu způsobily na starém stavení škodu 50 tisíc korun. Hasebním zásahem se uchránilo 150 tisíc korun," konstatoval Mikoška.

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Prezidenti USA a Ruska projednají vojenskou situaci na Ukrajině

Americký prezident Joe Biden a ruský prezident Vladimir Putin chtějí v úterý prostřednictvím videohovoru prodiskutovat napjatou situaci na Ukrajině. "Biden podtrhne americké obavy z ruských vojenských aktivit na hranici s Ukrajinou a znovu potvrdí podporu Spojených států suverenitě a územní celistvosti Ukrajiny," uvedla mluvčí Bílého domu Jen Psaki v tiskovém prohlášení.

Krátká zpráva

Autobus v Keni strhl silný proud, utonulo přes 20 lidí

Více než 20 lidí se v sobotu utopilo při nehodě autobusu v Keni asi 200 kilometrů východně od hlavního města Nairobi. Jeho řidič se snažil přejet rozvodněnou řeku přes zatopený most, ale byl stržen silným proudem a převrátil se na bok. Autobus převážel členy katolického pěveckého sboru z východokeňského města Mwingi na obřad v okrese Kitui.

Krátká zpráva

V Rakousku demonstrovali odpůrci protiepidemických opatření

V sobotu demonstrovali v Rakousku odpůrci protiepidemických opatření. Ve Vídni se jich sešlo přes 40 tisíc. V zemi aktuálně platí tvrdý lockdown.

Píše se na Deník.cz