Domácí

Prodej kaprů s rouškami a rozestupy. Inspekce vyrazila na kontroly!

S blížícími se Vánocemi už v ulicích začal prodej kaprů. Na kontrolu vyrazila v pátek Státní veterinární správa (SVS). Zjišťovala, zda jsou ryby ve vyhovujících podmínkách. Dohlížela také na hygienické podmínky spojené s pandemií.

Míst s káděmi plnými kaprů je letos o 150 více než loni. Se zahájením prodeje šupináčů vyrazili na kontrolu inspektoři ze Státní veterinární správy ČR. Kromě běžných náležitostí si letos inspektoři posvítili i na dodržování nařízení v souvislosti s koronavirem.

Kontrolovali tak i roušky a rozestupy. Loni prošla kontrolou tisícovka prodejních míst. "Těch závad bylo kolem čtyř procent," sdělil ředitel SVS Zbyněk Semerád.

Z dlouhodobého hlediska se prohřešků vyskytuje méně než v minulosti. Zájem o kapry byl od rána obrovský.

Ceny jsou srovnatelné s těmi loňskými. Za kilo šupináče zaplatíte v průměru 100 korun. Za příplatek si ho pak můžete nechat ještě vykuchat, oškrabat mu šupiny nebo odříznout hlavu.

Rybáři odhadují, že pandemie mírně změní návyky spojené s nákupem kaprů a prodej se rozloží do více dnů.

Související obsah

"Lidé to nebudou nechávat na poslední chvíli, toho 22., 23., ale bude snaha to rozložit od 19. vzhledem k tomu, jaká jsou nařízení vlády," uvedl Vít Kotlín z Rybářského sdružení ČR.

Nejlepší je rybu zabít a zpracovat co nejdříve po ulovení. Pokud ji přece jen koupíte s předstihem, ideální je držet ji ve stálé teplotě kolem 2 °C.

klma, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Zeman zůstává v nemocnici, vyšetření nedopadlo, jak se očekávalo

Prezident Miloš Zeman i nadále zůstává v Ústřední vojenské nemocnici v Praze. Mluvčí nemocnice Jitka Zinke uvedla, že by hlava státu měla zařízení opustit nejdříve ve středu. Podle dvou zdrojů z Hradu měl být Zeman původně propuštěn už v úterý, nicméně vyšetření nedopadla, jak se očekávalo, informuje Deník N.

Krátká zpráva

Polský premiér k dolu Turów: Z české strany neexistovala dobrá vůle

Soudní dvůr EU v pondělí vyhověl české stížnosti a uložil Polsku pokutu 500 000 euro za to, že stále nezastavilo těžbu v hnědouhelném dole Turów. Polský premiér Mateusz Morawiecki (Právo a spravedlnost) v úterý na tiskové konferenci řekl, že doufal v dohodu s Českem a ukončením sporu. Z české strany ale prý neexistovala dobrá vůle a rozsudek je nespravedlivý. Podle deníku Wiadomości premiér "použije celý arzenál právních a sociálních argumentů", aby Polsko pokutu platit nemuselo. Neuvedl však, jaké konkrétní kroky má v plánu.

Píše se na Deník.cz