Ekonomika

Houkali a protestovali. Do Prahy se sjeli autobusoví dopravci! VIDEO

Do pražských Letňan se v neděli sjeli autobusoví dopravci z celého Česka, aby upozornili na to, že melou z posledního. Postěžovali si také na to, že zatímco MHD a vnitrostátní linky se dočkaly poměrně rozsáhlé pomoci, mezinárodní doprava zůstala odstrčená.

Na parkovište se sjelo asi dvě stě autobusů ze všech koutů republiky. Reportér TV Nova popsal, že své vozy dopravci zaměření na mezinárodní přepravu "ozdobili" také popisem toho, jak moc jim covidová krize uškodila. Některým tržby spadly o 85 procent, jiní nevydělali vůbec nic.

Jeden z dopravců se štábu svěřil, že autobus má pořízený na leasing a když mu teď stojí bezprizorní na dvoře, vyjde ho to každý měsíc na 150 tisíc korun.

Řada protestujících si na živobytí vydělává převážením školních výprav. Dopravci proto nechápou, že ač školy mohou omezeně fungovat i ve čtvrtém stupni rizika z pěti, oni prý smějí školáky do autobusů znovu naložit až ve stupni prvním, který je aktuálně v nedohlednu.

Související obsah

Autobusoví dopravci měli původně v plánu absolvovat z Letňan ještě protestní jízdu až k pražskému letišti. Záměr jim rozmluvili přítomní policisté, kteří poukázali na to, že by akce mohla zkomplikovat lidem odlety.

Protest tak nakonec vyvrcholil minutu před 15. hodinou sborovým hlasitým troubením, po něm se dopravci za asistence policistů řídících dopravu rozjeli zpátky domů.

Odjezd protestujících dopravců z Prahy:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz