Zahraničí

Covid se měl dostat i na poslední světadíl. Z Antarktidy hlásí první případy

Covid se měl dostat i na poslední světadíl. Z Antarktidy hlásí první případy
Zdroj: Profimedia

Pandemie koronaviru pokryla celý svět, po dlouhou dobu ale byla Antarktida posledním kontinentem nedotčeným novým virem. To už ale zřejmě neplatí. Na chilské výzkumné základně měl vyjít pozitivní test na covid-19 téměř čtyřem desítkám lidí.

O nákaze na Antarktidě informovala v pondělí podle deníku The Guardian chilská média. První případy se objevily na chilské výzkumné stanici generála Bernarda O'Higginse - pozitivní test na covid-19 měl vyjít 26 vojákům a 10 dalším pracovníkům.

"Díky včasné preventivní akci bylo možné vytipovat zmíněný personál, u kterého se po lékařské kontrole a podstoupení testu PCR potvrdila pozitivita na covid-19," uvedla chilská armáda ve svém prohlášení.

Všichni nakažení skončili v izolaci ve městě Punta Arenas na jihu Chile a podle médií mají být v dobrém stavu. Chilské námořnictvo oznámilo, že tři členové posádky lodi, která poskytovala na Antarktidě logistickou podporu, měli také pozitivní test na covid. Před odjezdem na misi přitom všem vyšel test negativně.

Související obsah

Po dlouhou dobu Antarktida zůstávala jediným kontinentem, kam se pandemie koronaviru nedostala. Všechny hlavní výzkumné projekty byly už na jaře pozastaveny.

Vzhledem k tvrdým podmínkám, které tam panují, a omezené lékařské péči, mohou být podle odborníků následky propuknutí epidemie na ledovém kontinentu katastrofické.

Ve světě se objevila nová mutace viru. Šíří se například ve Velké Británii:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Tálibán nakázal televizním moderátorkám, aby měly zahalenou tvář

Afghánské televizní moderátorky a další ženy vystupující na obrazovce budou muset mít zahalenou tvář. Dekret s nařízením vydalo vládnoucí hnutí Tálibán a bude platit od 21. května. Po povinném zakrytí tváře na veřejnosti, cestování pouze v mužském doprovodu a uzavření středních škol pro dívky je to další omezení žen v zemi.

Píše se na Deník.cz