Domácí

Babiš: Novoroční oběd jsme zrušili. S prezidentem se sejdu sám

Premiér Andrej Babiš (ANO) v pondělí v Televizních novinách oznámil, že se s prezidentem Milošem Zemanem domluvili na odložení novoročního rodinného oběda. Podle Babiše se sejdou pouze ve dvou. Oba dva politici kvůli rodinnému obědu čelili kritice.

Premiér Andrej Babiš v Televizních novinách uvedl, že se po domluvě s prezidentem Milošem Zemanem rozhodli novoroční rodinný oběd odložit do té doby, než to bude z pohledu systému PES bezpečné. 

"Exkluzivně říkám, že oběd neproběhne. Já jsem se s panem prezidentem domluvil, že se setkáme jenom my dva, abychom dodrželi tradici. S rodinami se setkáme v lepších časech,“ řekl Babiš.

Oba dva politici čelili kritice, že představitelé státu sice nabádají občany ČR, aby nyní - v době nejpřísnějších protiepidemických opatření PES 5 - omezili návštěvy a další sociální kontakty na minimum, ale ti nejvýše postavení se tím odmítají řídit.

Související obsah

Šéf vládního kabinetu Andrej Babiš dříve v pondělí poukázal na to, že nejde o schůzku na veřejnosti, proto není nutné hledět na omezení počtu účastníků. Novoroční oběd nejvyšších ústavních činitelů je podle něj vlastně jen návštěvou v domácnosti. A ty zakázané nejsou.

Babiš řekl, jak je spokojený se startem očkování. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz