Domácí

V Česku se bude tvořit náledí, meteorologové vydali výstrahu!

V Česku se bude tvořit náledí, meteorologové vydali výstrahu!
Zdroj: Profimedia

Meteorologové vyhlásili výstrahu před náledím, které by se mohlo od středečního večera tvořit zejména na východě naší republiky. Výstraha bude platná až do čtvrtečního odpoledne. Pozor by si měli dávat zejména řidiči a chodci.

Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) před náledím s nízkým stupněm nebezpečí začne platit od 20:00 v částech Jihomoravského Kraje (Břeclav, Bučovice, Hodonín, Hustopeče, Kyjov, Slavkov u Brna, Veselí nad Moravou, Vyškov), Olomouckého kraje (Hranice, Lipník nad Bečvou, Litovel, Olomouc, Prostějov, Přerov, Šternberk, Uničov) a v celém Zlínském a Moravskoslezském kraji. Varování platí až do čtvrtečních 11:00.

Už v noci a ve středu ráno se na silnicích místy tvořilo náledí. Nejvíce na západě Čech. Naopak na Moravě a ve Slezsku se kluzké povrchy komunikací mohly vyskytnout pouze v nejvyšších polohách kolem 1000 metrů.

Teploty na západě a východě republiky byly totiž značně rozdílné.

"Dnešní ráno je teplotně zcela odlišné v Čechách a na Moravě a ve Slezsku. Zatímco v Čechách a na Českomoravské vrchovině se teploty při polojasné obloze a slabému větru pohybují až na výjimky (centrum Prahy) pod bodem mrazu, nejčastěji mezi 0 až -5 °C, na Moravě a ve Slezsku je interval teplot stejný, nicméně hodnoty jsou při zatažené obloze a mírném větru opačné, tedy kladné (0 až 5 °C)," uvedli ve středu ráno meteorologové ČHMÚ.

Související obsah

Na pozoru by se měli mít v případě náledí zejména řidiči a chodci. "Na neošetřených komunikacích hrozí problémy v dopravě a zvýšená nehodovost. Při pohybu venku je třeba chodit velmi opatrně, starší nebo méně mobilní lidé by měli omezit vycházení ven," varuje ČHMÚ.

Zdroj: ČHMÚ

Českem se začátkem týdne prohnal také silný vítr. Podívejte se na reportáž:

TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz