Domácí

Stovky přestupků i pokut: Policie prozradila, jak řešila porušení opatření

Stovky přestupků i pokut: Policie prozradila, jak řešila porušení opatření
Zdroj: AKTU.cz

Policisté během silvestrovské noci řešili stovky případů porušení vládních opatření. Lidé často porušovali zákaz vycházení a většinou se pak nevyhnuli pokutě. Muži zákona ale hříšníkům spíš domlouvali.

Oslavy příchodu nového roku v Česku se ani letos neobešly zcela bez incidentů. Byly ale klidnější než běžně. Vláda totiž ani na Silvestra nerozvolnila opatření proti šíření covidu-19.

Policisté rozdali přes sto pokut, zbytek přestupků vyřešili domluvou. "Přestupků za porušení mimořádných a krizových opatření jsme v průběhu včerejšího dne zjistili celkem 613. 491 z nich vyřešili policisté domluvou, ostatní pak příkazem na místě nebo oznámením správnímu orgánu," napsala mluvčí policejního prezidia Kateřina Rendlová na twitteru.

Policisté nejvíc řešili porušování nočního klidu a zákazu vycházení. Ven lidé navzdory němu chodili především kvůli petardám a ohňostrojům. Museli uklidňovat i partnerské nebo rodinné konflikty.

Související obsah

"Silvestrovská noc byla v ulicích České republiky klidná a policisté neřešili žádné zásadní problémy související s oslavami. Noční služba byla srovnatelná s běžnými dny v týdnu v počtu policejních výjezdů i přijatých oznámení," popsala Rendlová.

Hrátky s pyrotechnikou špatně skončily pro mladíka z Mělnicka. Petarda mu poranila hlavu, záchranáři ho resuscitovali a ve vážném stavu převezli do nemocnice. Teď bojuje o život (podrobnosti zde).

Podívejte se, jak Češi vítali nový rok:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Tramvaj se v pražských Dejvicích srazila s osobním autem

Pražské záchranné složky zasahují u dopravní nehody tramvaje s osobním autem v ulici Jugoslávských partyzánů. Srazily se před 11. hodinou. "Mělo by se jednat o tramvaj č. 8. Podle aktuálních informací je na místě jeden zraněný muž," uvedla pro TN.cz mluvčí pražských policistů Eva Kropáčová. Je muž 41 let, uvedla mluvčí záchranářů Jana Poštová. Pravděpodobně jde o řidiče osobního auta. Hasiči už na twitteru uvedli, že muž byl zaklíněný a povedlo se jim ho vyprostit.

Píše se na Deník.cz