Domácí

Opatřením navzdory. Tato města na Nový rok pořádají tradiční ohňostroj!

Kvůli pandemii koronaviru mnoho měst zrušilo tradiční novoroční ohňostroj. Některá se ho navzdory platným opatřením přesto rozhodla uspořádat, a to za přísných podmínek. Podívejte se na přehled vybraných obcí, kde je možné v pátek v podvečer sledovat ohňostroj.

Z okna, ze zahrady, anebo online na internetu – takové jsou možnosti, jak letos na Nový rok sledovat tradiční ohňostroj ve městech, která se rozhodla ho odpálit. Aktuálně platná opatření totiž neumožňují shromažďování vyššího počtu lidí než dvou. 

Mnohá města se za takových okolností rozhodla ohňostroj zrušit, mezi nimi například Havířov, Třeboň, Kolín, Olomouc, Praha nebo Chrudim.

To neplatí pro Český Těšín na Karvinsku, kde ohňostroj u vodní nádrže ozáří oblohu v 17 hodin. "Společně vzhlédněme k obloze. Tak jako celý rok byl ve speciálním režimu, tak i novoroční ohňostroj půjde touto cestou," informovalo vedení města. Stát u něj pochopitelně není možné, lidé se mohou dívat z oken svých domovů.

Související obsah

"S ohledem na aktuální situaci letos nebudeme vítat nový rok společným přípitkem. Přesto novoroční ohňostroj proběhne," informovala obec Tuhaň na Mělnicku. Odpálí ho v 17 hodin v areálu ČOV Tuhaň.

Pro ty, kteří ohňostroj nestihnou, bude později na webových stránkách a facebooku obce k dispozici videozáznam. V 18 hodin se dočkají ohňostroje občané Dobřan na Plzeňsku. Město se rozhodlo jich uspořádat hned sedm.

"Chceme, aby ho mohl vidět alespoň částečně každý obyvatel města z okna či ze zahrady. Tím se zabrání zakázanému shromažďování. Z šesti míst v Dobřanech a z jednoho ve Šlovicích naráz odpálí proškolení dobrovolníci sedm menších ohňostrojů," řekl starosta Martin Sobotka pro obecní noviny.

Související obsah

Kopřivnice na Novojičínsku mají ohňostroj v 17 hodin, odpálený bude v areálu Tatra Trucks. "Žádáme, abyste dodržovali platná nařízení a neshromažďovali se," vyzval lidi Kulturní dům Kopřivnice, který akci pořádá.

Z areálu Sokolík ve Frýdku-Místku bude ohňostroj v 18 hodin. Původně se měl uskutečnit už na Silvestra, vedení města ho ale o den odložilo. "Rovněž jsme přehodnotili původní záměr vytvořit videozáznam pro občany, kteří nemají optimální vizuální podmínky pro sledování ohňostroje "naživo". Videozáznam pořizovat nebudeme," uvedla Jana Matějíková z kanceláře primátora Frýdku-Místku.

Související obsah

Strání na Uherskohradišťsku pořádá ohňostroj v 19 hodin za kabinama hřiště FC Strání. I v tomto případě vedení obce lidi žádá, aby ohňostroj sledovali ze svých domovů a vyhlídek. V nedaleké obci Topolná začne světelná show o hodinu dříve v 18 hodin.

Tradiční novoroční ohňostroj se rozhodla uspořádat také například Ženklava na Novojičínsku, kde pyrotechnika bude odpálena v 17 hodin na Škarkově kopci, a také Benátky nad Jizerou na Mladoboleslavsku, kde ozáří oblohu v 19 hodin. Vedení obce občanům poskytne i živý přenos, který budou moci sledovat na YouTube kanálu Město Benátky nad Jizerou.

V Benátkách nad Jizerou doprovázela ohňostroj hudba ze známého filmu Sám doma, podívejte se:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz