Krimi

Vadila mu opatření, ministrům měl hrozit atentátem. V cele může být roky

Vadila mu opatření, ministrům měl hrozit atentátem. V cele může být roky
Zdroj: TV Nova

Až 15 let vězení hrozí mladíkovi, který podle policie kolem Vánoc vyhrožoval atentátem členů vlády. Smrt měl slibovat i mužům zákona. Jednomu z ministrů dokonce poslal e-maily, v nichž výhrůžky opakoval. Stíhaný je na svobodě.

"Kriminalisté Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) 6. ledna zahájili trestní stíhání mladého muže, který měl v období od 24. do 31. prosince 2020 na facebooku vyhrožovat fyzickou likvidací představitelům vlády ČR. A to formou blíže nespecifikovaného atentátu," informoval v pátek mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej.

Dotyčný měl podle něj v komentáři na facebooku hrozit smrtí také policistům. "Ve stejném období měl rovněž zaslat výhrůžné e-maily konkrétnímu členu vlády, jejichž obsahem měly být obdobné výhrůžky provedením atentátu, fyzickou likvidací a způsobením devastujících zranění," doplnil Ibehej.

Související obsah

Kriminalisté mladíka obvinili z vyhrožování teroristickým trestným činem a z vyhrožování s cílem působit na orgán veřejné moci. Ke všemu se přiznal. Motivem výhrůžek byl podle Ibeheje mimo jiné nesouhlas s vládními opatřeními zavedenými v boji s pandemií koronaviru.

"Trestní stíhání je vedeno na svobodě. V případě pravomocného rozsudku hrozí obviněnému trest odnětí svobody v rozmezí 5 až 15 let," uzavřel mluvčí NCOZ.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA prověřuje, jestli je možné použít vakcínu pro děti ve věku od 5 do 11 let

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) začala s hodnocením použití vakcíny Comirnaty proti covidu-19 společností Pfizer/BioNTech pro děti ve věku od 5 do 11 let. V současné době je registrovaná pro použití u lidí ve věku 12 a starších. Pokud nebude potřeba doplnit další informace, očekává se výsledek za několik měsíců, informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). EMA přezkoumá údaje o vakcíně, včetně výsledků probíhajícího klinického hodnocení u dětí od 5 do 11 let. Pokud budou uspokojivé, agentura doporučí vakcinaci i u této věkové kategorie.

Píše se na Deník.cz