Zahraničí

Další sociální síť odstřihla Trumpa. YouTube zablokoval jeho kanál

Nejméně na jeden týden platforma YouTube zablokovala kanál amerického prezidenta Donalda Trumpa a odstranila jeho poslední video. Důvodem jsou obavy z podněcování k násilí. Po facebooku a twitteru je to další sociální síť, která Trumpa nějakým způsobem omezila v projevu.

Trumpův kanál na YouTube sleduje 2,8 milionu lidí. Nyní má však prezident utrum. "Po kontrole a vzhledem k obavám z přetrvávajícího potenciálu k vyzývání k násilí jsme odstranili nový obsah nahraný na kanálu Donalda J. Trumpa kvůli porušení našich zásad," uvedla platforma na twitteru.

"Nyní má první varování a dočasně nemůže nahrávat nový obsah po dobu minimálně sedmi dní. Vzhledek k obavám z přetrvávajícího násilí také na neurčito deaktivujeme možnost přidávat komentáře na kanálu prezidenta Trumpa," dodal YouTube.

Související obsah

Jak uvádí web CNN, YouTube byl poslední velkou platformu sociálních médií, která Trumpovy projevy nějakým způsobem neomezila. Trumpův účet na facebooku je na neurčito zablokovaný, zatímco na twitteru dostal doživotní ban.

Pokud Trump opět poruší zásady YouTube, bude jeho kanál zablokovaný po dobu dvou týdnů a po třetím varování přijde trvalý zákaz.

Před násilnými protesty během posledních dní Trumpovy vlády varuje i FBI. Více informací se dozvíte v reportáži TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz