Zahraničí

Máme nejmocnější zbraň světa, tvrdí Severní Korea. Ukázala nové rakety

Severní Korea na vojenské přehlídce pod dohledem Kim Čong-una představila nový typ balistických raket, které se odpalují z ponorky. Státní média tvrdí, že se jedná o nejmocnější zbraň světa.

Čtvrteční vojenská přehlídka v KLDR se odehrála jen několik dní před inaugurací nového amerického prezidenta Joea Bidena. Řada odborníků ji označila za demonstraci síly před "největším nepřítelem", jak severokorejský vůdce Kim Čong-un nedávno nazval Spojené státy.

Podle webu BBC s odkazem na severokorejská státní média bylo na přehlídce představeno mimo jiné i několik nových balistických raket, které se odpalují z ponorek. Snímky, které zveřejnila samotná KLDR, ukazují dav lidí s vlajkami, který sleduje průvod. Na kamionech leží velké černobílé rakety.

"Nejmocnější zbraň světa, balistická raketa odpalovaná z ponorky, vstoupila na náměstí jedna po druhé a demonstrovala sílu revolučních ozbrojených sil," uvedla korejská zpravodajská agentura.

Související obsah

Přehlídky se účastnil i Kim, který stál na balkóně v koženném kabátě a kožešinové čepici. Na fotografiích se usmívá a mává.

V říjnu v zemi proběhla ještě větší vojenská přehlídka, na které byly představeny největší mezikontinentální balistické rakety, kterými Severní Korea disponuje. Předpokládá se, že tato zbraň dokáže dostřelit na kterékoliv místo v USA.

V dubnu svět oběhla zpráva o tom, že je Kim Čong-un ve vážném stavu po operaci srdce. Připomeňte si událost s reportáži TV Nova:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz