Domácí

Sníh komplikuje dopravu. Silničáři už spotřebovali obrovské množství soli

Už několik dní po sobě způsobuje počasí velké problémy v dopravě. Zasněžené a namrzlé silnice opět blokovaly kamiony a policisté museli řešit mnoho nehod, některé byly vážné. Silničáři za poslední dva dny spotřebovali rekordní množství posypového materiálu.

Řidič mnohatunového kolosu asi zabloudil a vjel do neupravených uliček na okraji Jihlavy. Těžká technika ho odsud dostávala několik hodin. Ráno se zase na zledovatělém hlavním tahu mezi Jihlavou a Havlíčkovým Brodem srazily dva kamiony a osobní auto.

Osobák zůstal zaseklý pod náklaďákem. Jeho řidička se podruhé narodila, utrpěla totiž jen lehké zranění. "Provedli jsme vyproštění zraněné osoby z vozidla. Ženu jsme ošetřili a předali záchranářům,“ uvedl velitel hasičů Petr Munduch. 

Související obsah

Silničáři měli opět v terénu veškerou techniku. Jen za poslední dva dny spotřebovali  více posypového materiálu než za celou dobu od začátku zimy. "Za posledních 24 hodin jsme měli 584 výjezdů. Vysypali jsme 830 tun soli a přes 2000 tun inertního posypového materiálů,“ vysvětlil náměstek Krajské správy a údržby silnic Vysočina Libor Joukl.

Sníh, ale nedělá jen problémy. V Jihlavě díky němu mohli udělat radost místním. Jihlava totiž přímo uprostřed města otevírá ode dneška několikasetmetrový okruh pro běžkaře. Sněhové přeháňky by se u nás měly objevovat během pátku i soboty. Teploty navíc budou o víkendu klesat hluboko pod nulu.

TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz