Domácí

Poslanci: Kalousek byl tvrdý oponent. Podívejte se na jeho slavné projevy

V úterý přišla překvapivá zpráva, po dlouhých 22 letech skončil Miroslav Kalousek v roli poslance. Sněmovna tak přišla o jednoho z velmi výrazných rétorů. Podívejte se na záběry z několika jeho politických vystoupení, některá byla vyostřená, jiná naopak velmi humorná.

Miroslav Kalousek je výraznou tváří české politiky, jako poslanec působil dlouhých 22 let, kromě toho byl také pět let ministrem financí. Během své politické kariéry stál v čele hned dvou stran, stal se předsedou KDU-ČSL a také TOP 09.

Během své politické kariéry se střetl se svými oponenty nesčetněkrát, mnoho lidí ho považuje za výrazného rétora, o kterého Sněmovna přijde.

Související obsah

"Mirek Kalousek končí po 22 letech ve sněmovně. Respekt! Tisíckrát jsem s ním nesouhlasil, ale vždy to byl vtipný, i když tvrdý soupeř. Hodně štěstí," reagoval na odchod Kalouska předseda ČSSD Jan Hamáček.

"Ráda bych Miroslavu Kalouskovi za všechnu jeho dosavadní práci poděkovala, bude mi v Poslanecké sněmovně chybět, protože jako rétor nemá konkurenci," uvedla předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz