Domácí

Žáci dostanou pololetní vysvědčení. Většina ho obdrží elektronicky

Předávání letošního pololetního vysvědčení výrazně poznamenal koronavirus. Ve většině případů si totiž pro něj ve čtvrtek budou moci dojít pouze žáci, kteří chodí do školy. Ostatní děti obdrží výpis v elektronické podobě.

Kvůli šíření koronaviru a zavedeným opatřením je většina žáků a studentů doma na distanční výuce. Pololetní vysvědčení, které se letos rozdává 28. ledna, obdrží osobně pouze děti, které školy navštěvují, tedy žáci první a druhých ročníků základních škol.


Zbytek studentů obdrží elektronický výpis. Jen ve výjimečných případech si ho mohou osobně vyzvednout na individuálních konzultacích nebo na vrátnici dané školy. Přesto však musí všichni žáci a studenti ve čtvrtek hodnocení v jakékoliv podobě obdržet.

Související obsah

"Rodiče si dnes budou moci spolu s dětmi vysvědčení prohlédnout. Ve většině případů ho najdou v elektronických systémech, se kterými školy s rodiči komunikují,“ popsal prezident Asociace ředitelů základních škol Michal Černý.


Ministerstvo školství navíc doporučovalo spíše slovní hodnocení, možné jsou však také známky. "Přihlížet by školy měly k dalším skutečnostem, které ovlivňují vzdělávání, a to například aktivita při distanční výuce, schopnost organizovat si čas a učení v podmínkách distanční výuky anebo plnění zadaných úkolů,“ uvádí resort na svém webu.

"Většina škol hodnotí tak, jak jsou zvyklé. Použily známky. Zohledňovali jsme však i podmínky dětí. Snažili jsme se, aby se na hodnocení projevily i technické problémy, se kterými se žáci potýkali,“ uzavřel Černý.


Školáky pak v pátek čekají jednodenní pololetní prázdniny, na ty poté v jednotlivých okresech navážou jarní prázdniny.

Související obsah


Kvůli zhoršující se epidemické situaci přešly všechny znovu na distanční výuku. Ministr školství Robert Plaga (za ANO) však ve středu informoval, že se žáci do lavic v nejbližší době nevrátí. "Vzhledem k epidemiologické situaci se v provozu škol od 1. února nic nemění,“ řekl.


Ve čtvrtek by navíc šéf resortu školství měl představit také podobu letošních maturitních a závěrečných zkoušek středoškoláků. Už na začátku týdne Plaga avizoval, že maturity se s ohledem na epidemii letos upraví, úplně zrušit by se ale neměly.

Školy chtějí zůstat u klasického vysvědčení. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz