Koronavirus

Blatný se nezdráhá dále přitvrzovat. Omezení pohybu se může zostřit, řekl

Vláda rozhodla o zpřísnění opatření proti koronaviru. Vyzvala lidi k tomu, aby omezili volný pohyb a limitovala také provoz vleků a ubytování v hotelech. Nová opatření začnou platit od páteční půlnoci. Pokud se situace nezlepší, hrozí podle ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) ještě radikálnější omezení pohybu lidí.

Podle vládního kabinetu se epidemie nevyvíjí dobře a v Česku hrozí nárůst počtu nemocných. Proto se ještě víc omezí pohyb lidí. Povoleno bude cestovat jen do vlastních rekreačních objektů, a to pouze v rámci jedné rodiny.

"O tomto rozhodnutí jsme debatovali dlouho. Je to nejzávažnější. V následujících dnech bude nejlepší, když lidé omezí styky a budou se vídat jen s těmi, se kterými bydlí,“ řekl ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) ve Snídani s Novou.

Související obsah

Pokud by se však situace nelepšila, hrozí podle Blatného striktní omezení volného pohybu. "Jednou z dalších možností je omezení pohybu v rámci krajů, nebo okresů,“ doplnil Blatný. Kompletní přehled opatření naleznete v tomto článku na TN.cz.

Blatný však ujistil, že vláda zatím o dalším drakonickém zpřísnění neuvažuje. "Musíme však dosáhnout toho, aby se zavedené restrikce dodržovaly. Je nutné omezit pohyb a mobilitu,“ dodal ministr.

Ten zároveň apeluje na lidi, aby zavedená opatření všichni dodržovali. Jen díky tomu se totiž může zlepšit aktuální koronavirová situace. "Vzpomeňme si, jak jsme to zvládli na jaře. Ještě chvíli to vydržme a zůstaňme doma,“ apeluje Blatný.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz