Domácí

Ladislav Štaidl zemřel po dlouhé nemoci. Tohle jsou jeho největší hity

Textař, hudebník, kapelník, zpěvák i podnikatel. To vše a ještě víc byl za svůj život Ladislav Štaidl. Legenda československé i české hudební scény zemřela ve věku nedožitých 76 let po několikatýdenní hospitalizaci. Připomeňte si ty největší hity všestranného umělce.

Ladislav Štaidl úzce spolupracoval s největšími hvězdami - například s Karlem Gottem, se kterým se osobně znal už od 60. let, ale například také s Helenou Vondráčkovou nebo s Ivetou Bartošovou. S tou se sblížil i intimně a před 25 lety se jim narodil syn Artur.

Související obsah

Z dlouholeté spolupráce s Karlem Gottem vzešly například nesmrtelné hity Kávu si osladím, Dám dělovou ránu nebo Trezor. Poslední jmenovaný song pro mladší ročníky proslavila komedie Pelíšky.

Celkem Ladislav Štaidl složil přibližně 200 písní a textů k nim - mezi nejznámější patří například ještě Mží ti do vlasů (tu Štaidl i sám nazpíval poté, co ji odmítl Karel Gott), Málo mě zná, Dva roky prázdnin či Ráno jedu dál.

Pro Dalibora Jandu, který shodou okolností také nedávno skončil kvůli zdravotním problémům v nemocnici, složil Štaidl hit Oheň, voda, vítr.

Připomeňte si začátek spolupráce Ladislava Štaidla s Karlem Gottem:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA prověřuje, jestli je možné použít vakcínu pro děti ve věku od 5 do 11 let

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) začala s hodnocením použití vakcíny Comirnaty proti covidu-19 společností Pfizer/BioNTech pro děti ve věku od 5 do 11 let. V současné době je registrovaná pro použití u lidí ve věku 12 a starších. Pokud nebude potřeba doplnit další informace, očekává se výsledek za několik měsíců, informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). EMA přezkoumá údaje o vakcíně, včetně výsledků probíhajícího klinického hodnocení u dětí od 5 do 11 let. Pokud budou uspokojivé, agentura doporučí vakcinaci i u této věkové kategorie.

Krátká zpráva

Zemřel Collin Powell, první Afroameričan v čele ministerstva zahraničí USA

Ve věku 84 zemřel Collin Powell. Byl americkým vojenským vůdcem, poradcem pro národní bezpečnost a v letech 2001 až 2005 ministrem zahraničí USA. Zároveň byl také prvním Afroameričanem v této pozici. Jeho smrt oznámila rodina na Facebooku, zemřel v důsledku komplikací způsobených covidem-19.

Píše se na Deník.cz