Domácí

Ladislav Štaidl zemřel po dlouhé nemoci. Tohle jsou jeho největší hity

Textař, hudebník, kapelník, zpěvák i podnikatel. To vše a ještě víc byl za svůj život Ladislav Štaidl. Legenda československé i české hudební scény zemřela ve věku nedožitých 76 let po několikatýdenní hospitalizaci. Připomeňte si ty největší hity všestranného umělce.

Ladislav Štaidl úzce spolupracoval s největšími hvězdami - například s Karlem Gottem, se kterým se osobně znal už od 60. let, ale například také s Helenou Vondráčkovou nebo s Ivetou Bartošovou. S tou se sblížil i intimně a před 25 lety se jim narodil syn Artur.

Související obsah

Z dlouholeté spolupráce s Karlem Gottem vzešly například nesmrtelné hity Kávu si osladím, Dám dělovou ránu nebo Trezor. Poslední jmenovaný song pro mladší ročníky proslavila komedie Pelíšky.

Celkem Ladislav Štaidl složil přibližně 200 písní a textů k nim - mezi nejznámější patří například ještě Mží ti do vlasů (tu Štaidl i sám nazpíval poté, co ji odmítl Karel Gott), Málo mě zná, Dva roky prázdnin či Ráno jedu dál.

Pro Dalibora Jandu, který shodou okolností také nedávno skončil kvůli zdravotním problémům v nemocnici, složil Štaidl hit Oheň, voda, vítr.

Připomeňte si začátek spolupráce Ladislava Štaidla s Karlem Gottem:

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz