Krimi

Policisté dopadli gang zlodějů aut. Stroje měli ukrývat po lesích

Středočeští kriminalisté dopadli gang zlodějů aut. Pětice mužů měla krást osobáky i užitkové vozy, které následně měla schovávat v lesích. Podle vyšetřovatelů se škoda vyšplhala až na dva miliony korun.

"Obvinění těchto pěti mužů předcházela téměř tříměsíční dokumentace jejich trestné činnosti, kterou měli páchat nahodile, v různém složení a na různých místech středočeského kraje, kdy většinou rozhodovala náhoda a příležitost,“ informovala policejní mluvčí Vlasta Suchánková.


Pro pětici si nakonec došla zásahová jednotka, která muže zadržela na několika místech po celé České republice. Ti se měli zaměřovat na krádeže aut, a to nejen osobních, ale i nákladních, a co není příliš časté, nebáli se ani tak nepřehlédnutelných vozů, jakými jsou různé pracovní stroje.

Související obsah

Podle středočeských krajských kriminalistů, kteří na případu spolupracovali i s kolegy z pražského krajského ředitelství, měla pětice odcizit bezmála desítku aut a pracovních strojů za více jak dva milióny korun.


"V současné době jsou již čtyři z mužů, kteří čelí obvinění ze zločinu krádeže, spáchaného navíc v době Vládou ČR vyhlášeného nouzového stavu, vyšetřováni vazebně, a to z důvodu, aby v trestné činnosti nepokračovali, o čemž rozhodl soudce Okresního soudu v Kladně,“ dodala Suchánková.

Policistům se podařilo chytit muže, na svědomí měl přes 30 trestných činů. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz