Domácí

Vondráček vykázal poslance bez roušek, pak si ji sám sundal

Předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) v úterý vykázal ze Sněmovny nezařazené poslance Lubomíra Volného a Mariana Bojka, jelikož si odmítali nasadit roušky. Sám si však poté roušku sundal a bavil se se svými kolegy bez ní.

Na záznamu z Poslanecké Sněmovny je možné vidět, jak Vondráček nechá vyvést z místnosti nezařazené poslance Lubomíra Volného a Mariana Bojka. Následně přeruší jednání, sám si sundá roušku a odchází se bavit se svými poslaneckými kolegy.

Ve vnitřních prostárách budovy je však povinné mít roušku nasazenou. Redakce TN.cz se s prosbou o reakci obrátila také na samotného Radka Vondráčka, zatím však bez odpovědi. 

Související obsah

V úterý se sešli poslanci, aby opět řešili kompenzační bonus a dávky v souvislosti s nouzovým stavem a s výskytem koronaviru. Předseda Sněmovny Radek Vondráček ze začátku jednání nechal vykázat nezařazené poslance Lubomíra Volného a Mariana Bojka. Oba dva přišli do Sněmovny opět bez ochrany úst a nosu. 

"Bohužel musím konstatovat, že zde opět dochází k nepřístojnému chování dvou poslanců. Vážení poslanci Lubomíre Volný a Mariane Bojko nasaďte si roušku,“ napomínal zmíněné poslance předseda Sněmovny Radek Vondráček. Někteří poslanci při jejich vyvedení ze sálu křičeli "fuj“.

Poslanci přišli do Sněmovny bez roušky, zavolali na ně ochranku. Co se v úterý stalo, můžete zjistit v reportáži televize Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Tramvaj se v pražských Dejvicích srazila s osobním autem

Pražské záchranné složky zasahují u dopravní nehody tramvaje s osobním autem v ulici Jugoslávských partyzánů. Srazily se před 11. hodinou. "Mělo by se jednat o tramvaj č. 8. Podle aktuálních informací je na místě jeden zraněný muž," uvedla pro TN.cz mluvčí pražských policistů Eva Kropáčová. Je muž 41 let, uvedla mluvčí záchranářů Jana Poštová. Pravděpodobně jde o řidiče osobního auta. Hasiči už na twitteru uvedli, že muž byl zaklíněný a povedlo se jim ho vyprostit.

Píše se na Deník.cz