Domácí

ANKETA: Chcete, aby poslanci prodloužili nouzový stav? HLASUJTE!

ANKETA: Chcete, aby poslanci prodloužili nouzový stav? HLASUJTE!
Zdroj: Getty Images

Poslanecká sněmovna ve čtvrtek jedná o prodloužení nouzového stavu v České republice. Opoziční poslanci oznámili, že návrh o prodloužení nepodpoří. Vláda v čele s premiérem Andrejem Babišem (ANO) žádá o prodloužení alespoň o dva týdny, původně chtěla 30 dní. Současný stav platí do 14. února.

Poslanci ve čtvrtek odpoledne jednají o prodloužení nouzového stavu v Česku, ten v současné chvíli platí do 14. února. Vláda Andreje Babiše žádná o jeho prodloužení alespoň o dva týdny. Proti návrhu je však opozice společně s KSČM.

Přímý přenos z jednání Sněmovny sledujte zde.

V případě, že by v Česku přestal platit nouzový stav, tak by skončila i řada opatření. Česko by se v mnoha ohledech vrátilo do stavu před pandemií. Vláda totiž bez nouzového stavu nemůže nijak omezovat podnikání. Otevřely by se restaurace, obchody i služby. Přestal by platit i zákaz nočního vycházení a shromažďování lidí.

Související obsah

Nadále by však zůstala platná opatření jako je nošení roušek ve veřejném prostoru nebo povinná karanténa. Přehled všech možných změn si můžete přečíst v tomto článku.

V současné chvíli je ve hře také schválení pandemického zákona, který by umožnil určitá opatření zachovat i bez nouzového stavu. Jeho návrh však leží ve Sněmovně už několik měsíců.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz