Domácí

Průzkum: Pro Čechy je klíčový návrat dětí do škol. Přeje si ho většina

Průzkum: Pro Čechy je klíčový návrat dětí do škol. Přeje si ho většina
Zdroj: TV Nova

Pro Čechy je návrat dětí do škol prioritou. Pro znovuotevření škol po vzoru Rakouska s použitím samovýtěrových testů je podle agentury SANEP drtivá část obyvatel. Naopak s rozhodnutím Poslanecké sněmovny o neprodloužení nouzového stavu souhlasí necelá polovina respondentů.

Agentura SANEP provedla v pátek 12. února bleskový průzkum, ve kterém se ptala lidí na aktuální politické otázky. Na dotaz, zda souhlasí s rozhodnutím Poslanecké sněmovny o zrušení (resp. neprodloužení) nouzového stavu, se kladně vyjádřilo 45,7 % dotazovaných, 40,8 % bylo proti.

Související obsah

Otázka otevření škol se ukázala pro Čechy jako klíčová. S rozhodnutím ministra školství Roberta Plagy (ANO) o fungování škol stejně jako dosud i bez nouzového stavu nesouhlasí téměř dvě třetiny lidí. 63,1 % s rozhodnutím nesouhlasí a 28,8 % je pro.

 

S návratem žáků do škol za využití samovýtěrových testů naopak souhlasí téměř dvě třetiny dotazovaných a to konkrétně 61,5 %. Proti je 28,7 %, tento model se využívá například v sousedním Rakousku.

Související obsah

SANEP se zeptal také na uzavření nejpostiženějších okresů. S tím nesouhlasí drtivá část respondentů a to 70,1 %. S uzavřením epidemicky rizikových okresů souhlasí pouze 19,6 %.
 

Související obsah

Základní škola začala testovat své žáky antigenními testy:


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz