Domácí

Hasiči zachránili bruslaře z ledové vody, sami pak potřebovali pomoc

Záchranáři varují před vstupem na zamrzlé rybníky, řeky a přehrady. Led už není dostatečně pevný. Ve středu odpoledne se tři bruslaři propadli na Orlíku. Do nebezpečí se pak dostali i dva hasiči, kteří je zachraňovali. Z vody je musel vytáhnout vrtulník.

Hasiče, záchranáře i policisty zaměstnala trojice bruslařů, která se ve středu odpoledne rozhodla vyrazit na přehradu v okolí zámku Orlík. Led, který už není po oblevě dostatečně pevný, se pod nimi prolomil.

Trojici se nakonec podařilo z vody dostat, dva bruslaře převezli záchranáři do nemocnice. Dva zasahující hasiči už se ale zpět na břeh nedostali a z vody je tak musel pomocí lana vytáhnout vrtulník. Oba jsou v pořádku.

Související obsah

Led se před pár dny prolomil také pod ledařem se šestikolkou, pomocí níž na Lipenské přehradě u Frymburku upravoval bruslařkou dráhu.

Záchranáři varují: i když noční teploty stále klesají pod bod mrazu, led už není dostatečně silný a vstup na zamrzlé plochy je velmi nebezpečný. Záchranná akce navíc zbytečně zaměstnává hasiče i zdravotníky v době, kdy může být jejich pomoc potřeba jinde.

ts, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz