Domácí

Lupiči vtrhli do bytu seniorky a brali vše cenné. Policie už má podezřelé

Pražští policisté dopadli dvojici mužů podezřelých z přepadení devětaosmdesátileté ženy. Měli k ní vtrhnout do bytu, povalit ji na zem a okrást o cennosti za téměř sto tisíc korun. Podle policie nekradli poprvé.

V rukou policie skončil jeden z pachatelů, který má podle kriminalistů na svědomí přepadení devětaosmdesátileté ženy. Se svým kumpánem na ni měli minulé úterý zazvonit v domě v pražských Holešovicích.

"Pootevřela i dveře do svého bytu, aby se podívala, o koho jde. Víc již nestihla. Dveře se rozlétly, až spadla na zem, do bytu pak vtrhla dvojice mužů," popsal mluvčí policie Jan Rybanský.

Z krku jí strhli zlaté řetízky a po bytě brali vše cenné, co jim přišlo pod ruku. Pak ještě vytrhli telefonní šňůru a seniorku v bytě zamkli, aby si nemohla zavolat pomoc. Z lupu se ale zloději radovali jen týden.

Související obsah

"Nutno podotknout, že dvojice obviněných není policii neznámá. Za majetkovou trestnou činnost již byli oba v minulosti trestně stíháni, jeden z nich dokonce ve Velké Británii," doplnil Rybanský.

Teď jim hrozí za loupež a porušování domovní svobody až desetiletý trest.
 

klma, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Francie kvůli ponorkám povolává velvyslance z Austrálie a USA

Francie poprvé v historii povolala své velvyslance v Austrálii a Spojených státech ke konzultacím do Paříže. Díky novému bezpečnostnímu partnerství těchto velmocí a Velké Británie v Indo-Pacifiku, které má být protiváhou čínským mocenským ambicím, přišla Francie o mnohamiliardovou zakázku na dodávku konvenčních ponorek pro Austrálii. Ta místo nich hodlá koupit od USA ponorky s jaderným pohonem.

Krátká zpráva

Američané se omluvili za chybný útok v Kábulu, dron zabil sedm dětí

Americké ministerstvo obrany přiznalo, že srpnový útok rakety vypálené z dronu na auto u kábulského letiště byl chybou. Zahynulo při něm deset civilistů včetně sedmi dětí. Žádná z obětí nepatřila k Islámskému státu, který se přihlásil k smrtícímu atentátu u letiště o několik dní dříve, a ve voze nebyly žádné výbušniny. Oficiální verze dosud tvrdila opak.

Píše se na Deník.cz