Domácí

Politici mají prý problém jednat s Babišem. Je to zlý sen, tvrdí Pekarová

Politici mají prý problém jednat s Babišem. Je to zlý sen, tvrdí Pekarová
Zdroj: Profimedia

Stále častěji se z úst politiků ozývá, že jednání s premiérem Andrejem Babišem (ANO) jsou plná emocí a ve výsledku nikam nevedou. Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) dokonce během jednání práskl dveřmi, předseda odborářů Josef Středula se musel zase jít projít na vzduch. Babiš ale už několikrát v minulosti poznámky ke svému možnému nevhodnému chování razantně odmítl.

Před pár dny vyplavaly na povrch zprávy o tom, že jednání vlády se v posledních dnech vedou ve špatném duchu. Svědkové je popisují slovy jako je dusno a křik. Po jednom z nedávných jednání měl dokonce ministr vnitra Jan Hamáček prásknout dveřmi a odejít.

Politici si na sociálních sítích však stěžují především na debatu se samotným premiérem Andrejem Babišem. O své zkušenosti napsal na twitter například místopředseda STAN Petr Gazdík. "Měl jsem tu čest nedávno. A nechápu. Je neschopný strategie, nadává na své spolupracovníky a hledá výmluvy a marketing. Skutečný problém řešit neumí nebo nechce," podivil se Gazdík.

Související obsah

Na jednání s premiérem Babišem si stěžují také někteří hejtmani. "Kdyby nešlo o zdraví lidí, tak se na to radši vykašlu a budu zítra s rodinou. Jednat s AB je za trest. Bohužel máme tuhle vládu a musíme se bavit s tímhle premiérem," řekl hejtman Jihomoravského kraje Jan Grölich 13. února po jednání o nouzovém stavu.

Negativní reakce vůči premiérově stylu komunikace se vyrojily zejména po středečním jednání, které se týkalo zhoršujícího se epidemiologického stavu České republiky. Předseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula dokonce musel jít podle svých slov na vzduch.

Související obsah

"Z dnešního jednání s premiérem jsem ale slušně rozladěný. Chtěli jsme znát konkrétní plán a řešení velmi vážné situace. Místo toho jsem byl svědkem něčeho, co zatím neumím vyhodnotit. Musel jsem se jít projít ven," napsal na twitteru Josef Středula.

"S panem Středulou se dlouhodobě nemůžu shodnout. Je to celoživotní profesionální odborář, jehož pracovní náplň je daleko od běžného života zaměstnanců. Pouze se snaží prezentovat sám sebe skrze nereálné návrhy a nejde mu o reálné potřeby zaměstnanců. Včera to dokázal na tripartitě, když svým návrhem ohrožuje českou ekonomiku, zaměstnanost a státní rozpočet,“ uvedl premiér Andrej Babiš pro TN.cz

Středulova slova ale okomentovala také předsedkyně TOP09 Markéta Adamová Pekarová "Nikomu, kdo po jednání s premiérem musí na vzduch, se nedivím. Člověk doufá, že to je zlý sen, ale štípání nepomáhá," dodala.

Podobně zareagoval i pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) "Jestli máte takový ten pocit, že nešlo ze strany pana premiéra o jednání s cílem se na něčem dohodnout, ale o soukromou reprízu nedělního "Čau lidi", tak to mívám po videokonferencích s panem premiérem také," přidal se primátor.

Související obsah

Záda ukázala premiérovi nedávno KSČM, která se při posledním hlasování rozhodla nepodpořit návrh o prodloužení nouzového stavu. Komunisté přitom byli ve vládě dlouhodobě premiérovou oporou.

Růžové to údajně není ani mezi předsedou vlády a ministrem zdravotnictví Janem Blatným (za ANO). Premiér ale už několikrát v minulosti poznámky ke svému možnému nevhodnému chování razantně odmítl.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz