Koronavirus

Poslední šance: Davy lidí se hrnou do obchodů s dětskou obuví, i bez roušek

Kvůli nařízení vlády, které opět znemožní nákup obuvi dětem, se u prodejen tvoří fronty. Lidé nařízení vlády kritizují také na internetu, hlavně v souvislosti s tím, že květinářství zůstávají otevřená.

Poslední šanci koupit dětem boty před začátkem jara využili mnozí rodiče. Například v Českých Budějovicích se utvořila fronta čítající až desítky rodičů s dětmi. Někteří na sobě nemají ani ochranu dýchacích cest.

"Potřebujeme nutně letní botičky, tyto už promokají. Nemáme jim co dát na nohy. Čekáme tu už hodinu," popsala jedna z maminek před obchodem.

"Nemáme z toho radost. Žačíná jaro, malý má první boty a potřebujeme to vyzkoušet. Opatření jsou nepříjemná, ale pokud to bude jen na tři týdny, tak se to bude dát vydržet," řekla další.

Související obsah


Frontu před jiným obchodem s botami pro děti okomentovala v sobotu na facebooku i Denisa. "Když potřebuješ dětem koupit celoroční boty, aby nechodily pořád ve sněhulích, a zjistíš, že budeš čekat minimálně hodinu? A ano přes net to kupovat nemůžeme, musíme to vždy vyzkoušet, takže kdo má podobný problém, vemte si s sebou pořádné oblečení a svačinku," poradila.


"Dětem nekoupíme boty, bundu ani sešit, ale nevadí, můžeme si koupit krásnou kytičku. Vláda zavřela zdravé lidi do lágru bez možnosti návštěv, způsobila jim starosti a stres, poštvala na vlastní obyvatele armádu a efekt bude za tři týdny minimální, nebo žádný," napsal v sobotu na sociálních sítích Dominik.
 

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz