Koronavirus

Německo zavádí samotesty. Lidé si je v obchodě pořídí za 200 korun

Německá vláda prodlouží podle tamních médií zákaz cestování ze zemí s častým výskytem mutací koronaviru nejméně do 17. března, což se týká i České republiky. Přísná opatření na hranicích začala platit 14. února. Z Česka můžou bez karantény německé hranice s negativním testem překročit pouze řidiči kamionů a vybraní pendleři.

V boji s koronavirem mají Němcům pomoci i další nová opatření. Od začátku března by měly být v obchodech dostupné domácí antigenní testy, stát by měly v přepočtu necelých 200 korun a výsledek určí do 15 minut.


"Domácí testování není ani zdaleka zázračné řešení pandemie, jde ale o jeden z prostředků, který nám může pomoci. Tím nejdůležitějším zůstává chování každého z nás a očkování,“ řekl profesor Lothar H. Wieler z Institutu Roberta Kocha.

Související obsah


Němci zvažují tvrdé tresty za předbíhání v očkování. Podle tamního ministra zdravotnictví Jense Spahna by ti, kteří se nechají naočkovat, i když na to zatím nemají nárok, mohli dostat pokutu v přepočtu až 650 tisíc korun.


Zatímco evropské země počítají denní přírůstky nakažených v tisících, na Novém Zélandu se od začátku pandemie nakazilo méně než 2500 lidí. Metropole Auckland od neděle zavádí týdenní uzávěru kvůli jednomu případu nové nákazy koronavirem neznámého původu.


"Musíme vzít v úvahu, že může jít o nakažlivější mutaci viru, a tak žádáme obyvatele Aucklandu, aby zůstali doma,“ informovala premiérka Jacinda Ardernová.

Související obsah


Ve Spojených státech amerických by brzy mohli používat už třetí vakcínu, a to tu od firmy Johnson & Johnson. Ke schválení ji doporučili komisaři amerického Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv (FDA).


Rusko začalo v rámci testování dobrovolníky očkovat vakcínou Sputnik Light. Podle tamních odborníků by měla u této nové varianty vakcíny Sputnik stačit jedna dávka.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Koronavirus

Důležité Události

Krátká zpráva

Přes náznak smíru vypálila KLDR další zkušební raketu

Severní Korea vypálila neupřesněnou střelu do moře směrem k Japonsku. Podle japonského ministerstva obrany šlo pravděpodobně o balistickou raketu. Stalo se tak tři dny poté, co vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong zmínila možnost obnovení rozhovorů s Jižní Koreou při zachování vzájemné úcty.

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz