Koronavirus

Čtenáři TN.cz mají jasno: Vládo, pusť zdravotníky odpočívat na chalupy!

Čtenáři TN.cz mají jasno: Vládo, pusť zdravotníky odpočívat na chalupy!
Zdroj: Profimedia

Vyčerpaní zdravotníci si kvůli tvrdému lockdownu nemohou jet odpočinout ani sami na vlastní chatu. Vrchní sestra anesteziologicko-resuscitačního oddělení liberecké nemocnice by uvítala, kdyby jim dala vláda výjimku. A stejně to vidí i čtenáři TN.cz, kteří hlasovali v anketě.

Zákaz překračovat hranice okresu platí pro všechny. Kdo chtěl přinejmenším tři týdny tvrdého lockdownu trávit na chatě, musel tam odjet ještě před jeho začátkem. To ale zdravotníci, kteří by si na venkově chtěli odpočinout, nemohli. Nedostali by se pak totiž do práce.

Čtenáři TN.cz jsou přesvědčení, že by pro lékaře a zdravotní sestry měla platit výjimka z přísných opatření. Bylo by podle nich fér, kdyby mohli volný čas trávit na své chatě.


V anketě hlasovalo přes 6400 lidí. Rovných 5708 z nich jsou pro to, aby vláda zdravotníkům opouštět okres za účelem odpočinku umožnila. Pouze 764 lidí bylo proti.

S nápadem přišla vrchní sestra oddělení ARO liberecké nemocnice Hana Šimonová (psali jsme zde). "Jsme vyčerpaní. Ale nechci, aby to působilo, že se litujeme. Přes polovinu pacientů nám tady zemře, je to pro nás stresující. Nevíme, kdy to skončí, je to pořád dokola. A nějaký ventil, že by si člověk odpočinul, to nejde. A teď v době lockdownu chodíme jen z práce domů a zpátky," řekla televizi Nova.

Související obsah

Možnost zajet si na chatu by podle ní prospěla tisícům zdravotníků, kterým už docházejí síly. "Byla bych tam sama. Nikoho nenakazím, jsme očkovaní. Zdravotníkům by určitě pomohlo, kdyby mohli jít někam relaxovat a nemuseli chodit jenom z práce domů," vysvětlila.

Dejte zdravotníkům vouchery do lázní, žádají odbory vládu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Diplomatický bojkot zimní olympiády v Pekingu podpoří i Kanada

Kanada se připojí ke Spojeným státům, Velké Británii a Austrálii v diplomatickém bojkotu zimních olympijských her v Pekingu, řekl ve středu kanadský premiér Justin Trudeau. Oznámení přišlo poté, co Bílý dům spolu s australskou a britskou vládou potvrdily diplomatický bojkot zimních her v únoru na protest proti porušování lidských práv v Číně. Čína slíbila, že bude reagovat "pevnými protiopatření".

Krátká zpráva

Piráti a STAN podali ústavní stížnost kvůli přepočtu hlasů z voleb

Koalice Pirátů a Starostů podala stížnost k Ústavnímu soudu kvůli přepočtu hlasů v říjnových sněmovních volbách. Nejvyšší správní soud jejich stížnost zamítl. Pokud by uspěli, mohli by mít o jednoho poslance víc. Státní volební komise podle koalice špatně přepočítala hlasy v takzvaném druhém skrutiniu. Podle šéfa STAN Víta Rakušana je nepochopitelné, že druhé ANO, které ztratilo na vítěze voleb 40.000 hlasů, získalo o jeden mandát víc než vítěz voleb.

Píše se na Deník.cz