Domácí

Vláda odvolala hlavní hygieničku Rážovou, nahradí ji Svrčinová

Vláda odvolala hlavní hygieničku Rážovou, nahradí ji Svrčinová
Zdroj: ADOLF HORSINKA / MAFRA / Profimedia

Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) v pondělí oznámil, že byla odvolána hlavní hygienička Jarmila Rážová, která ve funkci skončí 14. března. Následující den ji nahradí Pavla Svrčinová, která nyní šéfuje moravskoslezským hygienikům.

Situace v souvislosti s koronavirem v Česku stále není příliš dobrá, ministr zdravotnictví nechtěl komentovat účinnost přísnějších opatření, protože je po týdnu prý ještě brzy. I přes obtížnou situaci dochází ke změně na postu hlavního hygienika ČR.

Blatný uvedl, že vláda odvolala hlavní hygieničku Jarmilu Rážovou, která skončí k 14. březnu. Na její místo následující den nastoupí Pavla Svrčinová.

"Určitě se nejedná o osobní antipatie, ani o nátlak. Já jen zopakuji, že paní doktorka byla u boje proti covidu od začátku. To nasazení je obrovské a myslím si, že je přirozené, že po určité době může mít člověk právo se nadechnout," reagoval Blatný na dotaz, proč ke změně dochází.

Související obsah

Na Svrčinovou se obrátila pozornost ještě před jejím nástupem do funkce kvůli příspěvku na facebooku, který organizace Romea považuje za rasistický. Více se dočtete ZDE.

O konci Rážové mluvil minulý týden i premiér Andrej Babiš. Vyjádřil se i ve smyslu, že po odvolání z funkce si hlavní hygienička konečně odpočine.

Pusťte si reportáž TV Nova ke konci Rážové z minulého týdne:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz