Koronavirus

Hrozný následek koronaviru! Ženy mohou přijít o "korunku krásy"

Hrozný následek koronaviru! Ženy mohou přijít o "korunku krásy"
Zdroj: Profimedia

Pacienty, kteří se potýkali s covidem-19, trápí často řada příznaků. Ti, kteří prodělali závažnou formu, mohou ještě šest měsíců poté bojovat s nadměrným vypadáváním vlasů. Podle vědců se navíc s tímto problémem potýkají častěji ženy.

Přibližně desetinu lidí trápí podle dřívějších výzkumů zdravotní potíže i několik měsíců po prodělání koronaviru. Pacienti nejčastěji bojují s únavou, ztrátou chuti nebo čichu. Nová studie navíc poukázala na fakt, že mezi dlouhodobé dopady lze přidat také nadměrné vypadávání vlasů.


Vědci ve své studii, kterou zveřejnil časopis The Lancet, sledovali pacienty v čínském Wu-chanu. Ti byli z tamní nemocnice propuštěni po prodělání covidu-19 v období od 7. ledna do 29. května 2020. Výsledky ukázaly, že 63 % lidí trpělo únavou nebo svalovou slabostí. Zhruba 27 % účastníků uvedlo, že měli potíže se spánkem.

Související obsah


Problémy s vypadáváním vlasů zaznamenalo 22 % pacientů. Podle odborníků však ztráta vlasů pro prodělání infekce není ničím zcela neobvyklým. "Dočasná ztráta vlasů je po horečce nebo nemoci normální. Vysoké teploty jsou jedním z příznaků covidu-19,“ vysvětlili experti z The American Academy of Dermatology Association (AAD).


Úbytek vlasů navíc může zhoršit také stres, který řada lidí v souvislosti s onemocněním a pandemií zažívá. Odborníci proto doporučují se stresu co nejvíce vyhýbat a dbát na svůj duševní klid.


Vědci odhalili další následky covidu-19. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz