Domácí

Ráno bylo v Česku obzvlášť mrazivé, meteorologové vyhlížejí nárazový vítr

Noc na úterý byla ještě mrazivější než ta předchozí. V osadě Jizerka meteorologové naměřili minus 21 stupňů Celsia, ale postupně se má oteplovat. Na čtvrtek experti pro změnu předpovídají silný vítr. Lidé by si proto měli zabezpečit své domy a věci.

Arktický rozbřesk nad mrazovou kotlinou osady Jizerka zachytily i kamery meteorologů. Teplota se tam mezi čtvrtou a osmou hodinou ráno držela vytrvale na -20 stupních Celsia. A mrzlo i ve větších městech. V Liberci přístroje ukazovaly po ránu minus 10 stupňů Celsia, v Praze a Brně minus pět.

Mrazy nedělají dobře ani autům. Podle zkušeností techniků v nich trpí hlavně elektroinstalace. V obci Mříčná na Semilsku tak jedno auto začalo hořet. Čtyřčlennou posádku včetně dvou dětí z vozu hasiči zachránili.

Související obsah

Přes den může podle meteorologů i sněžit. Mrazivo bude i ve středu. Ve čtvrtek pak přijde oteplení a s ním i silný vítr, který může dosahovat rychlosti až 70 km za hodinu. Lidé by proto měli být opatrní. Nárazy větru mohou lámat stromy a shazovat věci z budov. Koncem týdne už bude kolem 10 stupňů nad nulou. A počítat můžeme i s vydatnými dešti.

pez, TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz