Koronavirus

Pacientka s covidem, kterou jako první převezli do Polska, zemřela

Pacientka (68) s těžkým průběhem covidu-19, která byla jako první před týdnem z Česka transportována do polské nemocnice v Ratiboři, zemřela. Informaci potvrdila mluvčí nemocnic Pardubického kraje Kateřina Semrádová.

Pacientku (68) převezli z orlickoústecké nemocnice do Polska minulý týden. Rodina s převozem souhlasila, žena měla těžký průběh nemoci a české nemocnice byly přeplněné. Její stav byl ale velmi vážný. Pacientka v ratibořské nemocnici zemřela.

Informaci potvrdila mluvčí nemocnic Pardubického kraje Kateřina Semrádová. "Co se převozu a dalších záležitostí týče, budou probíhat standardním způsobem. Jsme v kontaktu s rodinou a na transportu spolupracujeme," sdělila Semrádová.

Související obsah

Pacientku nakaženou covidem-19 před týdnem na zhruba 3,5hodinové cestě doprovodil ředitel pardubických záchranářů Ivo Paar.

Pardubický kraj před dvěma týdny vyhlásil stav hromadného postižení osob. Z důvodu téměř včerpaných lůžkových kapacit se tak začalo jednat o přeložení nakažených osob do sousedních států.

"Převoz v rámci České republiky kvůli přetíženým kapacitám ostatních nemocnic umožněn nebyl, proto jsme požádali o transport do zahraničí, aby si naše krajské nemocnice ulevily," komentoval převoz hejtman Pardubického kraje Martin Netolický. 

Polská Ratiboř se nachází asi deset kilometrů vzdušnou čarou od českých hranic. Nejbližšími hraničními přechody jsou Sudice a Chuchelná na Opavsku.

Podívejte se na reportáž o převozu pacientky:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz