Koronavirus

Další mutace v Evropě! Novou variantu koronaviru ohlásila Francie

Další mutace v Evropě! Novou variantu koronaviru ohlásila Francie
Zdroj: Getty Images

Nová varianta koronaviru SARS-CoV-2 se objevila ve francouzské Bretani. Informovalo o tom v pondělí pozdě večer tamní ministerstvo zdravotnictví. Prvotní analýzy však neprokázaly, že by tento typ byl infekčnější nebo způsoboval vážné zdravotní problémy.

Mutaci zdravotníci objevili u pacientů v nemocnici v obci Lannion. "Zachytili tam 79 případů nákazy, z nichž osm pacientů mělo tuto novou variantu,“ píše list Le Figaro.


Podle prvotních zjištění by však tento typ neměl být infekčnější nebo způsobovat jiné a vážné zdravotní problémy než jiné mutace koronaviru. "Stále probíhá hodnocení, abychom mohli posoudit dopad těchto modifikací,“ uvádí odborníci.

Související obsah


Francouzský premiér Jean Castex už dříve informoval, že epidemická situace se zhoršuje ve značném množství regionů, a to především kvůli rychlejšímu šíření tzv. britské mutace. Ta představuje v zemi asi 60 % veškerých případů nákazy.


V celé zemi tak platí zákaz vycházení od 18:00 do 6:00 s výjimkou venčení psa nebo chození do práce. Celostátní lockdown je však podle premiéra až poslední možností, jak zabránit šíření koronaviru. Ve Francii evidují od začátku pandemie více než čtyři miliony případů nákazy covidem-19, přes 90 tisíc infikovaných s nemocí zemřelo.

Nové mutace koronaviru komplikují situaci po celém světě. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz