Krimi

Muž nahlásil bomby ve třech městech, hrozí mu osm let za mřížemi

Nechtěl platit za pořízený materiál. Proto muž ze Zlínska podle policie pomocí anonymních telefonátů a výhrůžných e-mailů ohlásil bomby na pobočkách firmy, kde nakupoval. Hrozí mu až osm let za mřížemi.

Bombu nahlásil v budovách ve Zlíně, Vsetíně a Starém Městě. Na všech těchto místech následovala evakuace lidí a rozsáhlé pátrání po výbušném systému.

Na místě zasahovali také psovodi se speciálně vycvičenými psy. Kvůli možnému ohrožení lidí při případném výbuchu byl omezen i provoz na železniční trati u jedné z prohledávaných budov. Policisté bomby marně hledali dva dny po sobě.

Související obsah

Také se rozběhlo pátrání po autorovi výhrůžných zpráv. Podezřelého 46letého muže nakonec policisté zadrželi na Zlínsku a obvinili ho z vydírání a šíření poplašné zprávy. Podle policie už má dotyčný za sebou bohatou trestní minulost. A to v souvislosti s majetkovou trestnou činností, jako jsou podvody a zpronevěry.

Obviněný je stíhaný na svobodě a hrozí mu až osm let za mřížemi.

drz, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události

Krátká zpráva

Policie zatkla bývalého lídra katalánských separatistů Carlese Puigdemonta

Italská policie zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Zítra soud rozhodne, jestli ho vydá Španělsku, nebo propustí. Ve Španělsku čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz