Koronavirus

Čísla stále neklesají! Podívejte se na pět míst, kde je teď nejhůř

Čísla stále neklesají! Podívejte se na pět míst, kde je teď nejhůř
Zdroj: TV Nova

Situace s koronavirem v Česku se nevyvíjí dobře a každý den laboratoře odhalují množství nových případů. V současné době je nejvíce nakažených na 100 tisíc obyvatel v okresech Jablonec nad Nisou a Jindřichův Hradec.

V České republice se podle ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) šíří v poslední době koronavirus především v Čechách. To navíc zhoršuje britská mutace, která je v některých regionech až v 80 % pozitivních vzorků.


"Její přítomnost postupně a logicky v populaci převládá. Postupně dochází ze západu na východ k většímu rozšiřování onemocnění,“ informoval Blatný.

Související obsah


Nejhůře je na tom okres Jablonec nad Nisou, kde úřady evidovaly v úterý 1024,63 nakažených na 100 tisíc obyvatel. Vysoký nárůst nakažených na 100 tisíc obyvatel hlásí i Jindřichův Hradec s 1003,4 infikovanými.


Vážná situace je to i na Kolínsku (966,64 nemocných na 100 tisíc obyvatel), Mladoboleslavsku (956,55) a Českolipsku (929,33).

Covid-19 po okresech:

Zdroj: Ministerstvo zdravotnictví ČR


Naopak nejlépe je na tom okres Cheb, který má 257,55 nakažených na 100 tisíc obyvatel. Ještě před měsícem byl však jedním z nejhorších v Česku a patřil k těm, které byly uzavřené a nemohl tam přijet nikdo, kdo tam nebydlel, nepracoval nebo nechodil do školy.


Příznivý vývoj zaznamenalo ministerstvo zdravotnictví také v okrese Kroměříž (261,05) nebo Ostrava-město (347,97). Přehled nových případů v Česku a další informace naleznete v tomto článku.

Růst počtu pozitivně testovaných se zastavil. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz