Domácí

Demonstranti vyrazili na lodích po Vltavě, plavidla zastavila policie

Pražská policie v neděli odpoledne zastavila na Vltavě sedm lodí, které se zúčastnily protestu proti zavřeným školám. Jejich posádky požadovaly okamžité otevření škol. Policisté aktuálně kontrolují, zdali nedošlo k porušení vládních nařízení.

Za protestní plavbou stojí společná akce iniciativy Vraťme děti do školy a hnutí Otevřeme Česko. Demonstranti chtěli také podpořit pedagogy, kteří se musí potýkat s distanční výukou. V neděli se totiž slaví den učitelů.

"Během bezpečnostního opatření na Střeleckém ostrově si policisté všimli, že po řece pluje několik lodí s lidmi na palubě. Na palubě těchto lodí se vyskytovalo několik osob, které neměly ochranné pomůcky dýchacích cest," uvedla policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

Související obsah


Trasparenty ověšené lodě pluly po Vltavě, a to přímo na dohled od budovy úřadu vlády. Právě proti jejím nařízením totiž  posádky protestovali. Akce nebyla nahlášena a policie ověřuje, zdali nedošlo k porušení vládních nařízení. Strážci zákona nechali lodě odstavit i s posádkou ve zdymadlech. 

"Policisté v současné době provádějí kontrolu lodí a jejich posádky a zjišťují, zdali nedošlo k porušení současně platných vládních nařízeních. Veškeré zjištěné porušení vládních nařízení policisté oznámí na příslušný správní orgán," dodala Siřišťová. Podle informací Aktu.cz se dva z demonstrantů dali před policiií na útěk.

Lucie Hlubučková, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Do Česka zavítal tchajwanský ministr, Čína protestuje

Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) se ve středu setkal s tchajwanským ministrem Josephem Wu. Jednali o obchodní spolupráci a o kybernetické bezpečnosti. Setkání kritizovala Čína. "Podstata a vlivy takového jednání jsou neblahé. Čínská strana to silně odsuzuje a vyjadřuje rozhodný nesouhlas a učiní legitimní a nezbytné kroky," uvedla v prohlášení čínská ambasáda.

Krátká zpráva

Policie prověřuje lidi okolo prezidenta Zemana

Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ) prověřuje lidi z okolí prezidenta Miloše Zemana, zda se nedopustili neposkytnutí pomoci a padělání a přisvojení pravomoci úřední osoby. Informaci přinesl portál Aktuálně.cz.

Píše se na Deník.cz